Get Adobe Flash player

T.C Milli Eğitim Bakanlığı
Özel Batallı Güzellik Uzmanı Yetiştirme Kursu

ÖZEL BATALLI GÜZELLİK UZMANI VE ESTETİSYEN YETİŞTİRME KURSU

Bilindiği gibi ROYAL GÜZELLİK VE EĞİTİM bünyesinde açılan Milli Eğitime bağlı ÖZEL BATALLI GÜZELLİK UZMANI VE ESTETİSYEN YETİŞTİRME KURSU 2006 tarihinde faaliyete geçmiştir.

Eğitim öğretimini ve Güzellik sektöründekini hizmetlerini feneryolunda sürdüren fiziki durum olarak üç uygulama ve iki derslik ile, kantin, ve öğrenci ofisinden oluşmaktadır.

ÖZEL BATALLI GÜZELLİK UZMANI VE ESTETİSYEN YETİŞTİRME KURSU nda cilt bakımı, vücut bakımı ve epilasyon derslerinde her kursiyerin kendi kullanımındaki uygulama yapabileceği bir donanım mevcuttur. Kursumuz çağı takip eder ve her yeni teknik gelişme programa dahil edilerek, kursiyerlerin öğrenimine sunulur.

ÖZEL BATALLI GÜZELLİK UZMANI VE ESTETİSYEN YETİŞTİRME KURSU nda Cilt Bakımı, Epilasyon, Profesyonel Makyaj ,Masaj ,Kalıcı Makyaj,Protez Tırnak,Lazer epilasyon branş programı ile birlikte, güzellik uzmanının bilmesi gereken tüm hizmetleri kapsayan Güzellik Estetisyenlik Programı olmak üzere eğitim ve öğretim verilmektedir.

Güzellik - Estetisyenlik Programı 552 saattir. Kurslar haftada iki gün veya hafta sonu kursları mevcuttur. Kurslarımız hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki bölüm halinde planlanmıştır. Hafta içi gruplarımız; haftanın 2 yarım günü, Hafta sonu gruplarımıza tek bir gün yani pazar günleri ders verilmektedir.
Ayrıca talep olduğu takdirde akşamları özel gruplar halinde, tek makyaj, epilasyon ve Cilt bakımı şeklinde kurslar planlanmaktadır.

Kurslarımız 4 ay +1 ay staj dönemini kapsamaktadır. Kurslarda devam mecburiyeti vardır. Dersler konularının uzmanı olan öğretmen, usta öğretici ve doktorlar tarafından, görsel ve uygulama araç, gereçleri ile işlenir. Mesleki bilgilerinin yoğunluğu ve güvenilirliğinden ötürü, sektörde kursumuzdan mezun güzellik uzmanlarına talep artmaktadır. Kurumumuz performansı yüksek olan mezunlarının işe yerleştirilmelerinde büyük destek sağlamaktadır. Kursiyerlerden eğitim ücreti dışında, derslerde kullanacakları araç, gereç ve malzeme için her hangi bir ücret talep edilmez, bütün gereksinimleri kurum tarafından temin edilir.

Öğretim süresi sonunda kursiyerler kurs bitirme sınavına girer ve yönetmelik gereği, teorik ve uygulama sınavlarından en az 45 puan ve üzerinde not alanlar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı Kurs Bitirme Belgeleri' ni almaya hak kazanırlar.

Güzellik Uzmanlığı alanından mezun olan öğrenciler , seçtikleri dal / meslekte kazandıkları yeterlikler doğrultusunda ;

* Bayan ve erkek kuaför salonlarında

* Güzellik salonları ve merkezlerinde

* Masaj salonları ve merkezlerinde

* Kaplıca ve banyo tesislerinde

* Termal otellerde

* SPA, thalosso terapi ve bakım merkezlerinde

* Spor merkezleri ve salonlarında

* TV kanallarında

* Tiyatro salonlarında

* Sinema stüdyolarında

* Kozmetik satış noktaları

* Kozmetik imalatçılarında

* Kamu kurum kuruluşları içerisindeki kuaför ve güzellik salonları vb

yerlerde çalışılabilir