CİLDİNİZİ KIŞIN YIPRATICI ETKİSİNDEN KORUYUN

Soğuk havaların kışla beraber gelmesiyle cilt yıpranmaktadır. Özellikle yüz bölgesinde cildin yıpranmasıyla istenmeyen sonuçlar görülebilmektedir. Cildinizi kış soğuklarının yıpratıcı etkisinden korumak için uygulanan yöntemler nedeniyle istenilen görünümler kalıcı hale getirilebilir.

Cildi Kışın Etkilerinden Korumak için Neler Yapılabilir?

Cildi Temizle Rutini

Soğuk havalar, kışın beraberinde getirdiği bir durumdur. Yüzünüze uygulanan cilt temizliğin ardından kuru hissediyorsanız eğer bu kapsamda yapacağınız şey cilt temizliğiniz deki rutinleri değiştirmek olacaktır. Köpük ve makyaj temizleme sütü ile cildinizi kışın getirmiş olduğu yıpratıcı etkilerine karşı korumaya alabilirsiniz.

Nemlendirme Uygulamaları

Nemlendiriciyi cilt tipine uygun bir biçimde tercih etmenizle beraber kış aylarının getirdiği yıpratıcı etkilerden korunabilirsiniz. Bu etkilerden korunmak için yoğun nemlendiricilerden faydalanabilirsiniz. Hassas bir cilde sahipseniz ve cildiniz yoğun nemlendiriciler için uygun değilse doğal bazlı olan nemlendiricileri tercih edebilirsiniz. 

Koruyucu Kremler

UV ışınlarının sadece güneşli havalrda cilde etki edeceği yanlış bilinen bilgiler arasındadır. Kış aylarında bunun aksine UV ışınlarıyla beraber cilt zarar görebilir. Koruyucu kremler ile cildinize koruyucu faktörü içeren makyaj öncelerinde baz olarak uygulayabilirsiniz. Cildiniz kış boyunca süren soğuk havalara karşı her yıpratıcı etkiden bu sayede  korumuş ve istenilen cilde ulaşabilirsiniz.

Kızaran Ciltlere Karşı

Soğuk havalar, ten rengi açık olanlar için kızaran cilt problemlerini açığa çıkartabilir. Yatıştırıcı özelliğiyle kızarıklık sorunu yaşayanlar için nemlendiriciler ile birlikte cilt kışın etkilerinden korunur.

Havaların soğumasıyla birlikte sadece cildimiz değil aynı zamanda saçlarımızda kurumakta. Bu nedenle saçlarınızı bere ve şallarla yağmur ve kar gibi yıpratıcı etkilerden koruyabilirsiniz. Aynı zamanda düzenli bakım işlemleri de şarttır. Tüm kışı sağlıklı ve parlak saçlarla atlatmak için haftada bir yoğun nem bakımları ile günlük birkaç pratik bakım gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gerekenler;

  • İlk olarak nemlendirici özelliği bulunan bir şampuan yada saç kremi kullanmalısınız.
  • Nemlendirici maske ile birlikte kepek önleyici kullanılmalı
  • Hareket veren maske ve parlaklık içeren ürünler kullanılmalı