CİLT ANALİZİ

 Cilt analiz işlemleri her yaştan kişi için uygulanabilen bir yöntemdir. Dilerseniz evde, isterseniz de uzman kontrolünde gerçekleşen cilt analizleri ile birlikte sizler için faydalı sonuçlar elde edilmekte.

Cilt bakım ürünleri için özellikle oldukça çok spekülasyonun olmasından dolayı bu dönemlerde cilt hakkında sizi tanımayan, yani cildinizi görmemiş uzmanlığı bulunmayan kişilerin önerdiği ürünler yerine deneyimli, alanında uzman ve cildiniz hakkında fikir sahibi olan kişilerin önerileri oldukça önemlidir. Cilt analizin gerçekleşmesinin ardından cilt bakımı için gerek duyulan öneriler uzmanlar tarafından sağlanmaktadır. Birisi bir kremi kullanıp memnun kaldı diye size de iyi gelecek diye bir kaide yoktur.  

Her bireyin cilt bakımına ihtiyacı vardır. Kadın veya erkek hiç fark etmez. Cilt bakım işlemleri dış görünümünün daha iyi olması adına olası fiziksel sorunların yok olması için oldukça önemli bir işlemdir. Cilt analiz işlemlerinde bu analizi talep eden kişiler için belli başlı sorular bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Herhangi bir şeye alerjiniz var mı?
  • Dermotik uygulama gerçekleştiriyor musunuz?
  • Günlük hayatınız da sabun kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız hangi türleri (zeytinyağı vs.)tercih ediyorsunuz? 
  • Cildinizde gün içerisinde herhangi bir dökülme veya yağlanma yaşıyor musunuz?
  • Epilasyon işlemi yaptırdınız mı? Yaptırıyorsanız halen devam ediyor musunuz?

Cilt analiz işlemlerini talep eden kişilere yöneltilen bu sorulara verilen yanıtlar ile uzmanlar işlemlerini yürütmektedir. Aynı zamanda bu sorular ile cilt tipinin belirlenmesi, nasıl bir cilt bakımına ihtiyaç duyulacağı ve hangi cilt bakım ürünlerinin kullanılması için sorulmaktadır. Kişiler için cilt bakımı yaptırmanın amacı, maksimum fayda ile birlikte kalıcı bir hale dönüştürülmek için gerçekleştirilir. Deneyimli bir uzman tarafından gerçekleşen cilt analizleri ile hata payını en aza indirgemiş olursunuz.

Pek çok kişi cilt bakım ürünlerinde herhangi bir kişinin dahi önerisini dikkate alarak sırf ucuz olduğundan dolayı satın almakta. Bu durum çoğu zaman hüsranla sonuçlanmaktadır. Oysa bir uzaman tavsiyesiyle doğru cilt bakımı yaptırmak mümkündür. Bu demek değil ki ucuz ürünler tercih edilmemeli. Tanınmış kaliteli pek çok marka da indirime girmektedir. Kast edilen merdiven altı üretim gerçekleştiren işlevsiz ürünler içindir.  Çoğu cilt analizi yaptıran kişiler bilirler ki uzmanlar her zaman doğal ürünlerin kullanımını tavsiye etmektedir. 

Cilt Bakımı  ile ilgili tüm sır ve ipuçlarını öğrenmek için Royal Eğitim Kurumlarında yer alan Güzellik Uzmanlığı Kursunu inceleyebilir ve kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.