CİLT BAKIM AŞAMALARI

Uzmanlar tarafından kullanılan profesyonel ürünlerle cildin ihtiyacına yönelik olacak biçimde derinlemesine temizleme gerçekleştirilir. Yaklaşık olarak bu işlem 1 saat sürerken cilde uygulanan işlemler sırasıyla tezleme, tonik, buhar, peeling, maske ve nemlendirici ile yapılan masaj ile son bulmakta. Bu sayede cilt temizlenerek kirli ve yağlı olan gözenekler arındırılarak cilde parlaklık ve esneklik kazandırılır. Deri 28 günde bir kendisini yenilediğinden dolayı klasik cilt bakımları her zaman yapılabilir ancak ayda bir yapılması tavsiye olunur. 

 Cilt Bakımının Önemi

Vücudumuzun en büyük organı cildinizdir. Bir ayna görevi üstlenerek vücudun iç sağlığını yansıtmaktadır. Cilt görünümlerinde böbrek hastalıkları, stres, beslenme durumu, yorgunluk gibi pek çok hastalık kendini ele verir. Yanlış kozmetik ürünleri, sigara, egzoz dumanı, alkol gibi etmenler ise cilde zarar vererek erken yaşlanma nedeni olarak ele alınabilir. 

Elimizden geldiğinde bir çoğumuz elimizde bulunan kozmetik ürünleri ile günlük bakımımızı yapmaya çalışırız. Derinlemesine bakım ve temizlik ne yazık ki evde yapılan cilt bakımlarında pek de mümkün olmamakta. Ortalama olarak 1.5-2 saat süren işlemler gerçek cilt temizliği için gereklidir.  Sağlık ve gençliğin korunması için ayda bir kez bir uzman tarafından yapılan cilt bakımına ihtiyaç duyulur. Çünkü hücrelerin uzaklaştırılması, siyah noktaların temizlenmesi, gözeneklerin açılması adına uzmanlar tarafından gerçekleşen profesyonel bakımda uygulanır. Toksinler temizlenerek düzenli gerçekleşen cilt bakımlarında yaşlanma süreçleri de gecikmektedir. Bu sayede ışıltılı ve sağlıklı bir görünüm cilde kazandırılmış olur.

Cilt Tipleri

Normal Cilt

Şeffaf görünümde olan normal cilt, lekesiz ve gözenekler kapalı olan bir cilt çeşitidir. Yağ oranı normal seviyededir.Tonik ve su içerikli nemlendiriciler normal cilt tipi için uygun ürünlerdir.

Kuru Cilt

Gözeneklerin ufak ve kapalı bir şekilde olduğu kuru cilt, ince bir üst deriye sahiptir. Pul pul kalkmalı ve mat bir görünümü vardır. Alkolsüz tonik, süt tipi temizleyiciler, besleyici gece kremleri ve yağ bazlı nemlendiriciler bu cilt tipi için uygun olan ürünlerdir.

Karma Cilt

T bölgesi olarak adlandırılan alın, burun ve çene bölgesi oldukça yağlıdır. Yağ butonlarına ve açık gözeneklerde siyah noktalar bulunmaktadır. Her bölge kendi özelliği çerçevesinde ele alınıp cilt bakımı gerçekleştirilmelidir.

Cilt bakımında yapılması gerekenler  ile ilgili tüm sır ve ipuçlarını öğrenmek için Royal Eğitim Kurumlarında yer alan Cilt Bakımı kursunu inceleyebilir ve kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.