Dermapen Dermaroller Arasındaki Fark Nedir?

Dermapen ve Dermaroller Arasındaki Fark Nedir?

İnsanların ihtiyaçları ve gelişen teknoloji ile birlikte şekillenen estetik yöntemleri, her geçen gün yeni bir uygulama ile kendini yeniliyor. Önceden çok aktif kullanılan bir yöntem, yenisinin çıkması ile tarihe karışabiliyor. Ayrıca aynı amaç için çalışan farklı yöntemler de bulunabiliyor. Böyle bir ilişkiye sahip iki tedavi yöntemi olan dermapen ve dermaroller, cildin yeni bir görünüm kazanması ve canlanması amacıyla kullanılan iki yöntemdir.

Dermaroller Nasıl Bir Uygulamadır?

Öncelikle Dermaroller nedir diye sorulacak olursa; uygulama yapılan cilt üzerinde sürekli dönmekte olan bir mekanizmanın üzerine yerleştirilmiş 1-2 mm boyutlarındaki iğnelerin cilt ile teması sonucu oluşan etkileşimin adıdır. Problemli ciltlerin tedavisinde kullanılan etkili bir yöntem olan bu tekniğin en önemli amacı cildin uyarılarak genç kalmasını sağlıyor. Ev tipi cihaz uygulamaları bile olan bu yöntem, 8 seans gibi kısa bir sürede gösterdiği etkili sonuç sayesinde cilt problemi yaşayanların kurtarıcısı oluyor. Cihazın yüzde oluşturduğu mikro boyuttaki delikler sayesinde cildin beslenmesi için gerekli tüm minerallerin cilt altındaki tabakaya ulaşmasını sağlanıyor. İsteğe ve ihtiyaca göre belirli bir süre ve sayıda cilde uygulandıktan sonra, gerekli görülen diğer işlemlere geçilir. Bu yöntemle aynı amacı taşıyan başka bir yöntem de dermapen yöntemidir.

Dermapen Yöntemi Nedir?

Dermaroller tedavisini inceledikten sonra Dermapen nedir sorusunu da yanıtlayıp, iki tedavi yönteminin benzerlik ve farkları ortaya konulabilir. Acısız bir tedavi yöntemi olan dermapen, oluşturulan sistem ile fazla sayıda mikro boyutta olan iğnenin, geliştirilmiş elektrikli teknik sayesinde çok hızlı bir şekilde deriye batırılması işlemidir. Her hastaya özel olarak kullanılan iğnelerin aparat yardımı ile kaç mm kullanılacağı ayarlanır. Dermaroller yöntemi ile benzer sonuçlar veren bu yöntemin bazı farklılıkları da mevcuttur.

Dermapen Tedavisi Sonrasında Ne Olur?

İki yöntemin sonuç ve kullanım amacı açısından herhangi bir farkı olmazken, dermapen yönteminin birtakım artıları vardır. Dermaroller silindir şekli ve her cihazda tek bir iğne seçeneği ile her bölgede rahatça kullanılamazken, dermapen yönteminde uygulama yapılan cihazın üzerinde bulunan iğne ayarlama özelliği ile farklı bölgelere farklı boyutlarda iğne ile işlem yapmak mümkün olur. Dermaroller ile Dermapen arasındaki farkı olarak ortaya çıkan bu özellikler uygulamanın etkinliğini değiştirmez. Sadece uygulama kolaylığı sağlamakla ilgili bir ayrımı ortaya koyar.

Diğer yazılarımızı okumak isterseniz burdan tıklayarak blog sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın! Her gün yeni bir bilgi öğrenmek için sayfamızı takip edin!