En İyi Estetisyenlik Okulunun Özellikleri Neler Olmalı

En İyi Estetisyenlik Okulunun Özellikleri Neler Olmalı?

Okulumu Nasıl Seçmeliyim?

Bir kozmetik uzmanı olmanın cazibesi, yaratıcı bir işe sahip olmak ve insanların daha iyi görünmeleri ile daha iyi hissetmelerine yardımcı olmaktan kaynaklanıyor olsa da, işin bir de ekonomik gerçeği var ki o da ücretlerdir. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok farklı seviyede farklı okul / kurs seçenekleri olması hangi estetisyenlik okulunun sizin için en iyisi olduğuna karar vermeyi biraz zorlaştırabiliyor.

Evet, mükemmel estetistyenlik kursunu ve kozmetoloji okulunu seçmek hiç kimse için kolay bir iş değil. Ama ister küçük ve samimi bir ortamı tercih edin, isterseniz “ben kesinlikle sektörün en iyi eğitmenleri tarafından eğitim almalıyım” diye düşünün, mutlaka tam size göre bir okul vardır.

Az sonra sizinle paylaşacağımız tüm faktörleri göz önünde bulundurmak için zaman ayırırsanız, kararınızı vermek çok daha kolay olacaktır. Tek yapmanız gereken belli kıstaslara göre okulları değerendirdikten sonra sizin için uygun olmayan okulları ayıklamaktır. Geriye kalanlardan birini tercih etmenizin çok kolaylaştığını siz de göreceksiniz.

İyi Bir Estetisyenlik Okulunu Daha İyi Kılan Şey Nedir?

Hangi programın size göre olduğuna karar vermeden önce göz önüne alınması gereken birkaç faktör var. İşte size akılda tutulması gereken şeylerin bir listesi:

Akreditasyon şarttır. Akredite olmayan programlarda zamanınızı veya paranızı boşa harcamayın. Milli Eğitim Bakanlığı’nca onaylı sertifika vermeye izinli olan kurumlardan eğitim almanız gerekiyor.

Maliyeti dikkate değerdir. Ücret elbette bu konunun temel kıstaslarından biridir. Ancak alacağınız eğitimin standartları ve kalitesi yükseldikçe de ücretlerin de buna göre belli bir oranda değişmesi beklenmelidir.

Konum çok önemlidir. Konutunuza yakın ya da ulaşımı kolay bir noktadaki bir okul bulmanız gerekir. Aksi halde zorluk yaşayacağınızı hesaba katmalısınız.

Kariyer Yardımı. Mezuniyet sonrası serbest istihdam yardımı sağlayacak bir kurumun size faydası büyük olacaktır.

Çok Yönlülük / Çeşitli Dersler. Hedef kariyeriniz için hangi derslerin gerekli olduğunu öğrenmek ve devam edeceğiniz kurumun bu eğitim ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağından emin olmak hayati öneme sahiptir.

Sınıf Boyutları. Ayrıntıymış gibi gözüken bu madde belki de en önemli maddelerden birisidir. Zira ferah bir ortamda öğrenmek gibisi yoktur. Zihniniz daha iyi çalışır ve öğrenme isteğiniz artar. Bu yüzden eğitim alacağınız kurumda kaçar kişi ders göreceğinizin yanında, sınıfların gerek genişlikleri ve gerekse aydınlatmaları değerlendirmeye alabileceğiniz unsurlardan önemli bir tanesidir.

Bir Başarı Örneği: Royal Özel Batallı Eğitim Kurumları

Bu kurum kişiye özel verdiği kaliteli hizmet sayesinde kısa sürede gelişim göstermeyi başarmıştır. İş garantisi de, işsizlik sorununun hat safhada olduğu ülkemizde bulunmaz bir nimettir.

Ayrıca bu kursa katılmak için çok yüksekokullardan diploma sahibi olmak da gerekmiyor. Sadece okuma yazma biliyor olmanız yeterli. Kurumda verilen misafir öğrenci uygulaması ise kursu tercih etmede büyük paya sahip. Başvuru yapan herkes ilk derse misafir öğrenci olarak alınıyor ve dersi dinleme fırsatı buluyor. Bu uygulamaysa başka hiçbir kurumda yok.

Kurs sonunda gireceğiniz sınavdan sadece 45 ve üzeri almanız yeterli. Size verilecek olan MEB onaylı sertifikayı aldıktan sonra altın bileziğinizi kolunuza takmış oluyorsunuz. İster kendi işinizi kurun ister bir freelance, salon ya da hastanede çalışın, size kalmış. Yani kısacası tüm mesleki eğitimler sizin geleceğinize göre planlanıyor ve kadın istihdamı için güçlü Türkiye yolunda başarılı kadınlar yetiştiriyoruz.

Detaylı Bilgi İçin

Detaylı bilgi için Estetisyenlik Kursu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.