EPİLASYON EĞİTİMİ VE KURSU

Hijyen ve sağlık kurallarına uygun bir şekilde üst kademedeki meslek elemanına bağlı biçimde, belirli bir süre içinde, epilasyon uygulamasına ilişkin olan işlemleri, kendi başına yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişilere epilasyon elemanı denir.

Epilasyon Kursları

Klılların ve ve istenmeyen tüylerin geçici olarak vücuttan uzaklaştırılmasına depilasyon denirken yapılan işleme de epilasyon ismi verilir. Daha çok depilasyonda geçici çözümler üretildiğinden dolayı daha az tercih edilmekte. kalıcı çözümleri ile epilasyon yaygınlığı ve tercih edilme olasılığı yüksektir. Günümüzde her iki işlem içinde hem kadınların hemde erkeklerin tercih ettiği yöntemler arasındadır. Epilasyon, kalıcı nedeniyle teknolojisi daha çok gelişmiştir. Hem hızlı hemde kalıcı olması nedeniyle lazer epilasyon sistemleri çok çok tercih edilmekte. Bu kurslar Epilasyon – Depilasyon görevlisi yetiştirmeyi hedefleyerek bu işin tekniklerini hemde teoriklerini uygulamalı bir biçimde vermektedir.

Epilasyon – Depilasyon Eğitimi

Epilasyon – Depilasyon Eğitiminde amaç, gerek epilasyon gerekse depilasyon işlemini yapan operatörünün meslek hayatında karşılaşacağı sistemler ve genel bilgileriyle birlikte sunulan uygulama eğitimleri ile de eğitimlerin pekiştirilmesi amaçlanmaktadır. Pek çok konuda kurs süresi boyunca eğitim gören kursiyerler kursun bitiminde kazanılan yeterlilikler kapsamında;

  • Güzellik salonları ve merkezlerinde,
  • Kaplıca ve banyo tesislerinde,
  •  Spa, thalosso terapi ve bakım merkezlerinde,
  •  Kuaför salonlarında,
  •  Kamu kurum kuruluşları içerisindeki kuaför ve güzellik salonları gibi yerlerde istihdam edebilirler.

Kurs Kayıt Formu

Kurs Kayıt formu, kursa kesin kayıt işlemleri için gerekli olan evrak dosyasıdır. Bu formun eksiksiz doldurulup çıktısının alınarak taratma işleminin ardından ekleri ile birlikte eğitim koordinatörümüzün size belirttiği mail adresine iletebilirsiniz.

Kursun Amacı Nedir?

Epilasyon-depilasyon uygulamalarına ilişkin olarak hijyen ve sağlık kurallarına uygun bir biçimde belirli bir süre zarfında kendi başına yapma bilgi ve becerisine sahip olunan nitelikli kişilerin yerleştirilmesi hedeflenmektedir. Yanlış uygulamalar bu sayede sektörde bulunan eğitim açığı kapatılarak nitelikli personellerin yetiştirilmesi planlanmaktadır.

Sertifika Geçerliliği Nedir?

Kurs bitirme sınavı, kurs programının ardından yapılan bir sertifika programıdır. Kursiyerin başarılı olması halinde alacağı belge ile Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olarak tüm Türkiye'de geçerliliği vardır. Ancak özel kurumların ve devlet kurumlarının bu belgeyi kabul etmeleri zordur. Kurs bitirme belgesi ayrıca devlet memurluğu alın sınavlarında da geçerliliği bulunmaktadır.