Etkili Göz Makyajının Sırları

Çok sayıda göz farı kullanarak gözleri on plana çıkarmak mümkün. Bunların nasıl kullanılacağı ise en merak edilenler arasında. Hayal edilen sonuçları alamıyor ve makyajınız sonrasında  size uygun renkler olmadığını düşünüyorsanız sizler ile paylaşacağımız küçük püf noktalarını dikkatli okuyun.

 Gözleriniz için küçük makyaj hileleri;

  •  Gözleriniz için kullandığınız farların olduğundan daha canlı görünmesini istiyorsanız eğer alt tabaka olarak kullandığınız far bazının üst bölümüne beyaz renk bir göz farı veyahut yine beyaz bir renk de göz kaleminin uygulanmasının ardından farınızı sürebilirsiniz. Bu sayede gözleriniz olduğundan daha canlı ve net bir görünüm kazanacaktır.
  •  Şayet tercihiniz buğulu bir göz makyajı ise de gözlerin iri ve canlı görünümü için selobantlardan destek almalısınız. Selobantın şakaklara doğru yerleştirilmesinden sonra kuyruklu bir biçimde eyelineri kusursuz ve daha kalkık bir biçimde çekmenize olanak tanır.
  •  Göz makyajında kullandığınız ürünlerin iç kısımlara doğru parlak ve açık renk tercihi ile dış kısımlarda kullanılacak olan köyü renk tercihi sayesinde olduğundan daha büyük görünüm sağlayan gözler edinebilirsiniz.

 

  •  Beyaz tonlar veya farlarda kullanılana aydınlatıcıları göz pınarlarına uygulandığında bakışlarınız olduğundan daha belirgin görünecektir.
  •  Gözlerin olduğundan daha büyük görünmesi için de göz rengine uygun bir biçimde renk tercihi yapılmalı. Bu hususta bir örnek ile açıklamak gerekirse eğer; kahverengi göz rengine sahip birisi altın veya bronz ton tercih etmesi gerekirken, yeşil gözlü olan birisi ise mor ve toprak tonlarını içeren farlar tercih etmeli. Mavi göze sahip kişilerin tercihler ise gri yada siyah far olmalı.
  •  Göz farlarının uygulanma sırasında dikkat edilecek en önemli husus, farın sadece göz kapak kısmına uygulanmasıdır. Aksi halde gözlerin katlanma noktasından üst kısımlara doğru taşması ve kötü, yorucu bir görünüm kazanmasına neden olur.
  •  Siyah yerine gümüş far tonları kullanarak dumanlı bir göz makyajı elde edebiliriz. Bu uygulama ile aynı zamanda gözlerinizde bir belirginlikte yaşanmaz. 
  •  Göz makyajının vazgeçilmezlerinden birisi de renklerin mükemmel karışımlarıdır. Bir göz farı fırçasının yumuşak dokuya sahip olması ile göz farını daha düzgün ve kusursuz bir dağıtım ile istenilen sonuçlar elde edilebilir. 

 Makyaj ile ilgili tüm sır ve ipuçlarını öğrenmek için Royal Eğitim Kurumlarında yer alan Profesyonel Makyaj Kursumuzu inceleyebilir ve kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.