EYELİNER Mİ? DİPLİNER Mİ?

Eyeliner ve dipliner profesyonel makyajın vazgeçilmezleri arasında yer alır. Göz çevresini şekillendirmek için ikisi de kullanılsa da makyaj yapmayı tercih eden bayanlar ve makyaj sanatçıları göz yapısına göre tercihlerini belirlemektedir. Bu tercihler mükemmel sonuçların elde edilmesi için oldukça önemlidir.

Likit, kalem ve jel olmak üzere 3 çeşit eyeliner bulunur.

Kalem Eyeliner

Gün içinde dağılıp akmaması ve kolay uygulanmasından dolayı en çok tercih edilendir. 

Jel Eyeliner

Akıcı ve mat olduğundan dolayı fırça desteği ile sürülmektedir.

Likit Eyeliner

Belirgin ve keskin şekilleri diğer çeşitlere göre daha kolay verir. Kuruması kullanımdan sonra biraz zaman alır. 

Gri, yeşil, kahverengi, ten, simli, mor, mavi, beyaz gibi pek çok çeşit olmasına rağmen yine de en çok tercih edilen renk siyahtır. Makyaj tonuna ve kişinin göz yapısına göre seçim ve renkler belirlenir.

Göz ve göz kapağı şekline göre eyeliner veya dipliner belirlenmelidir. Eyeliner, herkesin bildiği gibi şekli itibari ile kalın hatlar çizmektedir. Dipliner ise ince çizimler için uygun görülmekte. Şekil itibari ile düşük dar göz kapakları küçük gözleri olanlar için ince hatlar tercih edileceğinden dipliner kullanımı tavsiye olunmakta. Göz kapağı geniş ve gözleri büyük olanlar için ideal göz makyajı olarak kalın çizimler uygun görülür. Bundan dolayı eyeliner seçimi doğru bir tercih olacaktır. Uygun eyeliner ve iyi teknik ile dipliner kullanmak profesyonel makyajı tamamlamaktadır.

Profesyonel Makyaj Kursu hakkında Royal Eğitim Kurumlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.