GÜZELLİK ÜRÜNLERİ NASIL KULLANILMALI

Hemen hemen her kadının aktif bir biçimde kullandığı güzellik ürünlerinde bazen uygulama esnasında bazı sorunlar yaşanabilmekte.  Her ne kadar güzellik ürünü tercihleri doğru olsa da doğru uygulama yapılmadığı sürece ürünün faydası görülmemekte. Güzellik ürünlerinde doğru kullanım sayesinde maksimum fayda sağlanmaktadır.

Güzellik Ürünlerinin Doğru Şekilde Kullanımı

Tonikler

Genel itibari ile tonikler, pek çok farklı marka ile beraber sprey biçimde tasarlanmıştır. Tonikler, sprey biçimde tasarlandığından dolayı yüze sıkılarak uygulama yapılmakta. Sprey şeklinde kullanım tonikler de pratik olsa da kullanımdan önce yüzün tamamen arındırılması gerekmekte. Pamuk yardımıyla yüze uygulanan tonikler doğru kullanım yöntemi olarak yer alır.

Temizleme Ürünleri

Temizleme jeli veya temizleme köpüğünün doğru kullanım şekli parmak uçları ile nemli cilde uygulanmasıdır. Losyonu temizlik için kullanıyorsanız eğer, kuru cilde uygulamak bu kapsamda sizin için en doğru tercih olacaktır. Dairesel hareketlerin yapılması temizleme ürünlerinin kullanımında cilde yedirilerek ve ardından da iyi bir durulama işlemi gerçekleştirilmeli. 

Nemlendiriciler

En çok nemlendirici kullanımında yapılan yanlış, cilde nemlendiricinin eşit miktarda dağılımının gerçekleşmemesidir. Nemlendiriciler tek bir noktayı odak belirlenmesinde yüzde bir topak gibi görünüme yol açar. Eşit miktarda cilde yayılan nemlendiricilerde kat kat oluşum engellenerek doğru kullanımı gerçekleştirmiş olursunuz. Sürekli olarak aynı bölge üzerinden gerçekleşen nemlendirme işlemelerinde gözeneklerde tıkanma meydana gelebilir.

Serum

Yüzünüzü gündüz temizledikten sonra bezelye tanesi kadar bir miktarı elinize alarak ürünü yüzünüze ve boyun bölgenize nazik bir biçimde uygulama yapılmalı. Daha sonrasında ise nemlendiriciyi sürerek makyajınızı yapabilirsiniz. Serumları sadece gece için tasarlanan makyaj adımlarının atlanarak aynı şekilde uygulama yapılabilir. 

Göz kremi

Her zaman göz kremini göz çukurlarına , dıştan iç noktalara doğru yüzük parmağının yardımı ile bastırmadan nazik bir biçimde uygulanmalı. Bu konuda kirpiklerinize çok yakın olmamasına dikkat edilmeli. Aksi durumda kirpiklerin yardımı ile göze giren krem, kızarma ve şişlik meydana getirebilir. 

Cilt bakımı ürünlerinin nasıl kullanımı ile ilgili tüm sır ve ipuçlarını öğrenmek için Royal Eğitim Kurumlarında yer alan Güzellik Uzmanlığı Kursunu inceleyebilir ve kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.