Güzellik Uzmanı Çalışma Şartları Ve Çalışma Yerleri

Güzellik Uzmanı Olmak

Son dönemlerde çıkan yeni yöntemler ile çok daha revaçta bir iş alanı olmaya başlayan güzellik uzmanı nedir, çalışma şartları ve çalışma alanları nelerdir, maaşları ortalama ne kadardır gibi sorular sıklıkla araştırılmaya başlandı. Uzman estetisyen ne demek ve güzellik uzmanlığı ile ilgili bütün sorularınızı sizin için yanıtlıyoruz.

Güzellik Uzmanı Nedir

Güzellik uzmanı, epilasyon, cilt bakımı, vücut işlemleri, makyaj, kalıcı makyaj, zayıflama ve masaj aletlerinin kullanımı ve daha birçok bilgi ile donatılmış olan kişilerdir. Güzellik merkezlerinde çalışan, dışa dönük, bakımına önem veren, daima temiz görünen, müşteri ile iyi ilişkiler kurması gereken ve daha birçok artısı olması gereken güzellik uzmanları, hem yüz hem de vücut bölgelerinde yapılan işlemlere hakim olan kişidir.

Çalışma Alanları Nelerdir

Güzellik uzmanı çalışma yerleri, son dönemlerde bu sektörde kullanılmakta olan aletlerin artış göstermesi ve tekniklerin daha da ilerlemesi ile doğru orantılı olarak daha çeşitli hale gelmiştir. Özellikle güzellik merkezlerinde çalışma imkanı bulan güzellik uzmanları, kuaförlerde, eczanelerde tanıtım görevlisi olarak, ulusal ve uluslar arası kozmetik markalarının bünyelerinde tanıtım ve satış görevi ile çalışabilmektedir. Bununla birlikte güzellik uzmanlarının kendi merkezlerini açması da söz konusu olabilmektedir.

Güzellik Uzmanı Çalışma Şartları Nasıldır

Güzellik uzmanlarının büyük bir çoğunluğu, Pazar günleri hariç haftanın bütün günlerinde çalışmaktadır. Müşteri ile birebir diyalog halinde olan ve işleri ayakta yürütmesi gereken güzellik uzmanlarının çalışma saatleri uzun olabilmektedir. Çalışma alanları temiz, ferah, güzel kokulu ve her zaman hijyenik olan güzellik uzmanları, çalışma şartları konusunda oldukça şanslıdır. Güzellik uzmanı maaşı, kişinin çalışmış olduğu il, çalışmış olduğu güzellik merkezi ve benzeri durumlar karşısında değişkenlik göstermektedir. Yalnızca 1 gün izinli olan güzellik uzmanları, uluslar arası firmaların bünyesinde çalıştığında ise kazançları çok daha fazla olmaktadır. En düşük güzellik uzmanı maaşı 2000 TL olarak belirtilmektedir. Çalışılan bölgeye göre ve güzellik uzmanının donanımına göre bu miktar kat be kat artmaktadır. Daima güler yüzlü, insanlarla iyi iletişim kuran ve çalışmış olduğu güzellik merkezine müşteri kazandırma potansiyeli olması gereken güzellik uzmanları, çalışma koşulları oldukça iyi olan meslek dalları arasında yer almaktadır.

Detaylı Bilgi İçin

Detaylı bilgi için Güzellik Uzmanlığı Kursu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.