GÜZELLİK

Güzellik, bakım ve önerileri için Royal Eğitim Blog sayfasını takip edebilirsiniz. Bilinmesi gereken güzellik sırları, kişisel bakım yaparken dikkat edilecekler, güzel makyaj nasıl yapılır, cilt ve saç bakım önerileri gibi pek çok püf noktasına yer vermekteyiz. Kadına dair eğitim ve tüm ayrıntılar sizler için derliyoruz. Güzelliğiniz için kategorileştirilen ayrıntılara bir bakalım:

 Fondötenden Vazgeçin

Kişilerin akne sorunları ilk başvuruları yollarından biri de  fandöten kullanımıdır. Kalın bir tabaka şeklinde yüksek uygulanan bu işlem ile pürüzsüz bir cilt görünümü amaçlanır. Ancak 30 yaş üstü kadınlar için olan bu föntöden sizi doğallıktan uzaklaştırarak natürel güzelliğinizi kapatır.  Sadece hatalı noktalara uygulanan kapatıcılar kullanılarak genç teninizi fondötenin arkasına gizlemeyin. Ayrıca üzerinde de hafif bir pudra ya da renklendirilmiş nemlendiriciler de kullanabilirsiniz. Bu sayede renklendirilen nemlendiriciler daha hafif ve doğal görünüm kazanmanızı sağlar. Föndöten kullanımı gerçekleştirecekseniz şayet toz formunda olan mineral ürünler tercih edilmelidir.

 Kapatıcıyı Yaymayın

Ovalayarak yayılarak uygulana kapatıcılar dan ziyade orta parmağa sürülen bir miktar kapatıcıyı uygulanan noktaya hafif bir biçimde üzerine kapatarak uygulanmalı. Sadece küçük vuruşlar şeklinde yaymadan,  ovalamadan uygulanmalı.

Ya Gözlerinizi Ya Dudaklarınızı Öne Çıkarın

Şayet gözlerinize makyaj yaptı iseniz dudaklarınıza uygulanan bir parça parlatıcı sürmeniz yeterli olacaktır. Eğer isteğiniz kırmızı, dramatik görünümü olan bir ruj sürmek ise o zaman da yüzünüzü olabildiğince aydınlık tutulmalı. Sadece kirpiklere maskara uygulanarak koyu renk allıklardan kaçınılmalı. 

Abartmayın

Çok fazla boyanmak hangi yaşta olunursa olsun güzellik katmaz. Pudra, fondöten, göz kalemi, göz farı, maskara, ruj gibi günlük kullanılan makyaj malzemeleri kullanımını alışkanlık haline getirdiyseniz eğer, yaşınıza göre oldukça abartılı makyaj yapıyorsunuz demektir. Gerçekten ihtiyacınız olan şey ne mi? Sivilce ve gerisinde kalan lekeleri kapatmak adına bir kapatıcı, güzel bir maskara ve dudak parlatıcısı. Allığı da kış aylarında yüzünüzün soluk görünümünü engellemek için kullanabilirsiniz.

Her ay dip boyasıyla uğraşan bayanlar saçlar beyazlamaya başladığında hemen saç boyasına yönelmekte.  Oldukça hafif gölgeler ile saç rengini açmak isteyenler yararlanabilir. Bu gölge işlemlerinin de sizleri basit gösterecek biçimde yoğun olmamasına dikkat edilmeli. Bu kapsamda edinilen amaç, çevredekilerin saçlarınızı doğal bir biçimde güneşte açılmış gibi görünmesini sağlamaktır. Ucuz bir kuaföre meç yaptırmış görünümü elde etmek değil.