HANGİ EYELİNER'İN SÜRÜŞÜ DAHA KOLAY

Kolay kullanım ürünlerini, yeterince eyeliner pratiğiniz yok ise tercih edebilirsiniz. Eyeliner seçeneklerini kullanım kolaylığına göre sizler için derledik.

Kalem Eyeliner

Sürüş açısından en pratik olanı kalem eyelinerdir. Kalem eyeliner, hata oranı az olmakla beraber hatalı çizim gerçekleştiğinde temizlenmesi ve kotarılması en kolay üründür. Hafif bir temizleme işlemi ile kusurlar kolay bir biçimde kaybolmaktadır. Kusursuz bir görünüm için kalemin sivri uçlu olması önemdir. Farklı bir efekt vermeyi kalem eyelineri sürmenizin ardından hafifçe dağıtarak yapabilirsiniz.

Likit Eyeliner

Likit Eyeliner, minik bir kavanoz içinde yer alarak fırça desteği ile sürülmektedir. Sürüş esnasında üründe özellikle havayla olan temasının yoğunluğu ile çabuk kuruma dezavantajı bulunmaktadır. Şayet eyeliner pratiğiniz çok fazla yok ise son derece dikkatli olmalısınız. Likit Eyeliner'lerin temziliği kalemlere göre daha zordur. Bununla birlikte, göze çekilmesinin ardından da dayanıklıdır.

Jel Eyeliner

Maskara biçimli bir ürün olan jel eyeliner, fırçası da aynı zamanda kapak işlevi görür. Ürünün ieçrisinde fırçasının muhafa edilmesinden dolayı oldukça pratiktir. Ürünün kuruması kapağının sıkıca kapatılması koşuluyla kolaylıkla engellenir. 

Uzun saplı ve kısa saplı seçenekleri bulunan Jel Eyeliner'ler, kısa saplı olanların kavrama ve kontrolü daha kolay olduğundan dolayı sürülse de bu durum yansımaktadır. 

Keçe uçlu kalem seçeneği Jel Eyeliner'lerde bulunmaktadır. Keçe Uçlu Eyeliner, kolay sürümü ile ucundan dibe doğru genişleyen yapısı ile sivri ucuna sürüş baskısının değiştirilmesiyle istenilen form verilebilir.

Kusursuz bir görüntüye, sizin için en uygun eyeliner'i seçerek yakalayabilirsiniz. 

Eyeliner Modelleri 

Eyeliner çekiminde kusursuz bir görüntü elde edilmesinde pratiğe, el yakınlığına ve doğru tekniklere ihtiyacımız var.  Kolay eyeliner stillerini elde etmek için kolay ve doğru teknikler ile sizlerde arzuladığınız makyajı yapabilirsiniz. 

  • Kaşık kullanarak eyeliner çekmek
  • Kredi kartından yardım al
  • Rocker eyeliner
  • Gözlerini büyük göster
  • Çift eyeliner
  • Metalik eyeliner

Daha detaylı bilgi edinmek için Royal Eğitim Kurumlarında yer alan “Profesyonel Makyaj Kursu” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.