HASSAS CİLTLER İÇİN 5 KÜÇÜK VE ETKİLİ MAKYAJ ÖNERİSİ

Hassas cilt yapısında, cilt rengi değişiklik göstererek sürekli olarak kızarıklar ve yanmalar oluşur. Hassas ciltlere uygun makyaj malzemeleri ile cildinizi yorumlayacaktır. Bu sayede cildinizde olduğundan daha iyi bir görünüm elde edilir.  Ayrıca bu ürünler gün içinde rahat etmenizi de sağlayacak.

Almadan Önce Deneyin

Bir ürün satın almadan önce ilk olarak bileklerinizin iç kısımlarına denemelisiniz. Şayet bu ürüne cildiniz reaksiyon gösteriyor ise almayınız. Bu kapsamda en garanti sonuç 24 saat içinde gerçekleşir.

Cildiniz Ne Kadar Hassas?

Bireylerin cilt hassasiyetlerinin farkında olması gereklidir. En iyi bilgiyi cilt yapınız konusunda dermatologdan ulaşabilirsiniz. kaşıntı, sebepsiz kızarıklık ve aşırı kuruluk gibi sorunlar hassas cilt yapısının en belirgin göstergesidir.

 CC Krem Mi? Yoksa Fondöten Mi?

Fondöten yerine CC krem kullanılmasına makyaj yaparken özen gösterilmeli. Bunun nedeni de ağır bir makyaj malzemesi olan fondötenin cildin nefes almasını engellemesinden kaynaklanmaktadır. Yüzünüzde renk tonu uyumsuzluğu veya kızarıklık var ise fondöten kullanımından uzak durmalısınız. Renk düzenleyici özelliği ile CC krem, cildin nefes almasını sağlayarak cilt kusurlarını da örtmektedir.

Her Zaman Doğadan Yana Olun

Alkol içermeyen ve parfümsüz ürünler kullanımına dikkat edilmeli. Alkol ve parfüm içermeyen ürünler hassas cilt bakımlarında büyük reaksiyonlara neden olabilir. Üzerinde hatta alkol ve parfüm içermez gibi ibarelerin yer aldığı ürünleri direkt olarak kullanmayın. Vücudunuzun ilk olarak uygun bir bölümüne deneyip, daha sonrasında cildinizin o ürüne karşı reaksiyon gösterip göstermediğine emin olunmalı.

Sizin Cildiniz De Bebeklerin Cildi Gibi

Bebeklerin bilindiği üzre cildi oldukça hassastır. Hassas ciltler o zaman ciltler için bebek bakım ürünlerinden faydalanmak için oldukça akıllıca olmalıdır. Bebeklerde kullanılan bebek bakım ürünleri, cilt hassasiyetleri esas alınarak üretildiğinden dolayı, hassas cilde sahip olanlar da bu ürünleri kullanabilirler. Yetişkinlerin bu ürünleri kullanmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Kusursuz bir ten ve hassas cilt de sahip olanlar;

  • Kızaran cildine uygun makyaj bazı kullanmalı
  • Makyajını pudra ile sabitlemeli
  • Cildini aydınlatmayı unutmamalı
  • Maskara kullanmalı