Jel Tırnak Neden Daha Çok Tercih Ediliyor?

Jel Tırnak Neden Daha Çok Tercih Ediliyor?

Seçenekli Bir Soru; Tercih Sizin

Güzel ve bakımlı görünmek artık eskisine göre daha kolay. Her adımda bir kuaför, estetik ve güzellik merkezini görmemiz mümkün. El bakımı, yüz bakımı kadar gerekli ve öncelikli. Yaştan ve çevresel etmenlerden en çok etkilenen ve dikkat çeken bölümler olması sebebi ile ilgiye ve bakıma gereksinim duymakta. Protez tırnaklar, el güzelliğinizi tamamlayan yardımcılardır. Güzelliğine ve bakımına önem veren ve protez tırnak yaptırmak isteyen kişilerin karşına akrilik tırnak mı yoksa jel tırnak mı yaptırmalıyım? şeklinde iki seçenekli bir soru çıkıyor. Akrilik tırnak, uzun yıllardır kullanılmasına rağmen şimdilerde kullanıcılar jel tırnakları tercih ediyor. Nedenine gelince…

Jel Tırnak ve Akrilik Tırnak Arasındaki Farklar

Kışın kat kat giyinmekten nefret eden kişi sayısı oldukça çoktur. Üzerinizde bir fazlalık, gereğinden fazla bir ağırlık hissedersiniz. Akrilik tırnakta böyledir işte. Ellerinizin üzerinde fazladan bir ağırlık hissedersiniz. Yoğunluğu sebebi ile tırnak üzerinde daha fazla işlem uygulanarak tırnağın inceltilmesi gerekir.

Jel tırnak akrilik tırnağa göre daha az bir yoğunluğa sahip olduğu için ellerinizde fazladan bir yük taşıyormuşsunuz hissi uyandırmaz. Jel, maddesel özelliği itibari ile size ince bir tabaka halinde uygulanabilme kolaylığı sunar ve zarif ve ince tırnaklara sahip olmanızı sağlar. Unutmayın, jelin, gereğinden fazla ince sürülmesi tırnakların kısa sürede kırılmalarına, tırnak uçlarına eklenerek daha uzun tırnak görüntüsüne sahip olmanızı sağlayan tipslerin bitim noktalarında çatlamalara yol açabilmekte, buda gereksiz acı çekmenize sebep olabilmektedir.

Jel tırnak takılması işlemi akrilik tırnakla benzerdir. Uygulamaya başlamadan önce tırnağın hazırlanması, üzerindeki kalıntılardan temizlenmesi ve törpülenmesi gerekir. Daha sonra jel sürülür. Kullanılan jelin rengini belirleyebilme şansınız da vardır. Kapatıcı, pembe renkli, beyaz ve açık renkli olmak üzere jel seçenekleri mevcuttur. Hangi rengi tercih ederseniz edin, doğal ve sanki kendi tırnağınızmış gibi bir görüntüye sahip olacağınızdan emin olun.

Sürülen jel, Ultraviyole ve LED ışık saçan lambalar yardımı ile kurutulur ve ardından parlatma işlemi yapılır. French, kamuflaj, çiçek ve bazı özel şekil ve desenler, taş ve aksesuarlar eklenerek isteğe göre süslenebilmektedir. Jel tırnak takma işlemi 1 saatlik bir sürede tamamlanacak ve tırnaklarınızı 4 haftalık bir sürede sorunsuz kullanabileceksiniz. Bu sürenin sonunda 30-45 dakikalık kısa bir bakım işlemi ile kullanım ömrünü biraz daha uzatmış olacaksınız.

Kırılan tırnaklarınızı tamir ettirmek, uzunluk ve kısalığında değişiklik yapmanız her zaman mümkündür. Jel tırnakların çıkarılması işleminde özel maddeler kullanılır. Böylece daha kolay ve hızlı bir işlem gerçekleştirmiş olunur.

Tırnakların takılması ve çıkarılması işlemlerinin uzmanı tarafından yapılması her zaman daha uygun ve tercih sebebi olmalıdır. Bunun için yaptıracağınız merkezi iyi seçmeli, daha önce bu işlemi aynı yerde yaptırmış kişilerin görüşleri alınmalıdır. Tabii ki en başta, ilgili merkeze giderek uzmanından bilgi alınması en doğrusudur.

Detaylı Bilgi İçin

Detaylı bilgi için Protez Tırnak Eğitimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.