KALICI MAKYAJ KURSU KADIKÖY

Pek çok kadın hatta erkek son günlerde  kalıcı makyaj yaptırmak için başvuruyor. Bu uygulama için genelde İnternet araştırması yapılarak karar verilirken doğru uygulayıcı ve merkeze, sadece İnternet üzerinden mi ulaşılır?

Türkiye'de kalıcı makyajın genel sıkıntısı şu, hijyenden çok yapılan uygulamasının estetik duruşu fazlaca ön planda tutulmaktadır. Tabii ki yapılan işlem doğal olmalı, kişiye uygun olmalı, rengi de ''Ben buradayım!'' şeklinde bağırmamalı. Uzmanlar talebe göre hareket ederek çoğu hijyeni göz ardı ediyorlar. Halbuki kişilerin en çok dikkat etmesi gereken nokta budur. Uygulamada kullanılan cihazın sterilizasyonu, uygulama merkezinin hijyenik bir ortam sağlayıp sağlamadığı, modüllerin patentli olup olmadığı en önemli hususlardır.

Cildin ikinci tabakası olan dermisin üst tabakasına kadar inilerek yapılan işlem kalıcı makyaj uygulamasıdır. Çok derine inilemeyen bir uygulama evet ama ortamlarda gerçekleştirilen uygulamalarda pek çok mikrobik rahatsızlık ve bulaşıcı hastalık kişiden kişiye geçme riski yüksek. Bunların engellenmesi adına herhangi bir önlem almayan merdiven altı merkezler, ne yazık ki hastaların sağlıklarını hiçe saymakta. Kalıcı makyaj uygulamasında bunların yapılmaması gereklidir.

Dünya'nın ve Avrupa'nın pek çok noktasında kalıcı makyaj yapılmaktadır. Kaş, dudak renklendirme, eyeliner özellikle tercih edilir ve mükemmel sonuçlar alınmaktadır. Ayrıca Kontrol altına alınmış vitiligo hastalarında renk eşitleme, göğüs ucu (areola), kellik sorunu yaşayanlarda saç simülasyonu işlemleri de yapılarak istenilen sonuçlar alınabilmektedir. Kalıcı makyajda ülkemizde Sağlık Bakanlığı yönetmeliklerine uygun çalışan merkezler risksiz işlemelr gerçekleştirmektedir.

Kalıcı makyaj uygulamalarında tavsiye edilen her zaman ilk olarak sağlık koşullarının uygunluğudur. Şekil ve renk düzeltilebilecek unsurlarken, sağlıkla ilgili yapılacak pek çok hata daha büyük sorunlara yol açmakta.  Bu kapsamda kalıcı makyaj yaptırmak isteyen kişiler öncelikli olarak uygulama yaptıracakları merkezlerin hijyen koşullarına dikkate almalıdır. 

Royal Eğitim Kurumlarında güzellik eğitimleri ile birlikte belirlenen eğitim süreleri dahilinde ücretler alınarak eğitimler verilmektedir. Bu eğitimler ücretli olup kullanılan malzemeler kurumumuz tarafından verilerek uygulamalı bir şekilde öğretilmektedir. Bu işlem ve öğrenimlerin ardından sertifika verilerek iş yapma yetkisi de verilerek iş imkanları sağlanmaktadır. Bunun için tek şart kursa başarılı olmaktır.