KALICI MAKYAJ KURSU NEDİR

Kalıcı makyaj eğitimi çizim ve sanat konusunda yetenekli olanlar için bir eğitim modeli olabilir. Bu belirtilen kalıcı makyaj derinin altına çeşitli metodların enjekte edilmesi ile gerçekleşir. Oldukça detaylı bir biçimde kalıcı makyaj eğitimi sırasında ilerde kişinin yaşayabileceği sorunlar ve işin incelikleri hassasiyetle önceden anlatılarak yaşanabilecek durumların önüne geçilmekte.

Kalıcı makyaj estetisyenlerin eğitimini almak için başvurulan programların en başında gelmekte. MEB onaylı Cilt bakımı ve güzellik uzmanlığı sertifikasının ardından kalıcı makyaj alanında branşlara ayrılmakta. Eğiticiler bu alanda yeterli donanıma sahip olarak 64 saat süren bir program çerçevesinde bilgi ve deneyimlerini öğrencilerine aktarmaktadır. Eğitimlerin 8 gün süreli olarak devam etmesi ile kalıcı makyaj uzaman adayları teknik, teori ve uygulama öğrenerek bu alanda ilk adımlarını atmaktadırlar. Eyeliner, kaş uygulama teknikleri ve dudak konturü gibi eğitimler gösterilmekte.

Eğitimler teori dersi ile başlayarak öncelikli olarak ele alınan konu hijyen standartlarına uygun olarak kalıcı makyaj yapımıdır. Uygulama öncesinde yapılacak olan hazırlıkları adaylar, hangi şartlarda uygulama yapmaları gerektiği ve uygulama sonrasında da neler yapabileceklerini teorik ve pratik bir biçimde görürler. Yüz şekillerine uygun olarak kaş tasarımı, cilt yapısı, pigmentoloji eğitimleri, ekipman bilgileri, altın oran eğitimleri gibi püf noktalar ile beraberinde verilmekte.

Royal Eğitim Kurumları olarak kalıcı makyaj konusunda ciddi araştırmalar gerçekleştirerek bu araştırmaların sonucunda da öğrencilerimizi dünyanın bu konuda gelinen noktasına taşımaktayız. Royal Eğitim Kurumlarında yer alan Kalıcı Makyaj Eğitimi kapsamında görülen içerikler Dünya'nın en iyi kalıcı makyaj  kurs enstitüsü tarafından hazırlanan programlar neticesinde şekillendirilmekte. Eğitim müfredatında;

• Deri Anatomisi ve fizyolojisi

• Kıl anatomisi (Kaşlar ve saç simülasyonu için)

• Çizgiler ve şekiller

• Renkler ve renk skalası

• Kullanılan cihazların teknolojisi ve boyaların kimyası

• Suni deride kalıcı makyaj çalışmaları

• Eğitmen gözetiminde Kalıcı makyaj uygulaması

• Ödevler

Sizlerde Royal Eğitim Merkezlerinde yer alan Kalıcı Makyaj Kursu için gelin merak ettiğiniz tüm soruları cevaplayalım. Ayrıca 1 günlük misafir öğrencimiz olarak kararınızı daha sonrada vererek randevu oluşturabilirsiniz.