Kalıcı Makyaj Nasıl Temizlenir

KALICI MAKYAJ SİLME YÖNTEMİ

Son dönemlerde özellikle kadınların tercih etmiş olduğu uygulamalardan biri olan kalıcı makyaj, bir süre sonra bazı nedenlerden dolayı silinmek istenebilir. Bu makyajdan memnun kalmamanız, sıkılmanız ve benzeri durumlarda kalıcı makyaj silme yöntemleri kullanılarak silme işlemi yaptırabilirsiniz. Kalıcı makyaj nedir ve silme yöntemleri nelerdir sizin için paylaşıyoruz.

KALICI MAKYAJ NEDİR?

Kalıcı makyaj, dudak, kaş, kirpik bölgesi gibi alanlara uygulanan, uzun süre kullanım sağlayan bir tür dövme yöntemidir. Sadece bu bölgelere değil daha birçok bölgeye kalıcı makyaj uygulaması yapılmaktadır. Kalıcı makyajda uygulama yapılacak olan bölgeye uygun renk pigmentleri deri altına işlenmektedir. Bu sayede istenen alanlarda daha net, daha belirgin ve kalıcı bir makyaj uygulaması elde edilmektedir. Kalıcı makyajın dayanıklılık süresi yapılan bölgeye ve cilt tipine göre 1, 2 ve 3 yıldan fazla olarak değişkenlik göstermektedir. Bu uygulama son yıllarda özellikle kaş bölgesinde sıkça tercih edilmektedir. Ancak bazen uygulamayı sildirmek ve doğal görünüme geri dönmek istenebilmektedir. Bu aşamada da kalıcı makyaj silme işlemleri devreye girmektedir.

Lazerle Kalıcı Makyaj Temizleme

Kalıcı makyajın bir tür dövme yöntemi olduğunu göz önünde bulunduracak olursanız, silme işlemi için en uygun yöntemlerden birinin de lazerle silme işlemi olduğunu görebilirsiniz. Bu işlem ile deri altına işlenen kalıcı boya pigmentlerinin dağıtılması ve kalıcı makyaj uygulanan bölgenin eski rengine kavuşması sağlanmaktadır. Lazerle kalıcı makyaj silme işlemi birkaç seansta yapılabilmektedir. Kalıcı makyajı yok etme yollarından bir diğeri de kalıcı makyaj silme kremi ile uygulama yapmaktır.

Solüsyon İle Kalıcı Makyaj Temizleme

Kalıcı makyaj silme losyonu, deri altına işlenmiş olan boya pigmentlerinin yumuşatılmasını sağlamakta ve bu sayede de pigmentlerin deri yüzeyine çıkmasına yardımcı olmaktadır. Kalıcı makyaj temizleme losyonu, kalıcı makyaj silme yöntemleri içinde en çok tercih edilmesi gereken yöntemlerden biridir. Renk pigmentlerinin losyon sayesinde deri üzerine çıkmasına yardımcı olan bu işlem sonrasında bölgede küçük kabarmalar görmeniz mümkündür. İlk seans sonrası oluşan bu küçük yaralar 2 gün içerisinde geçecek ve yerini hafif pembe bir renge bırakacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

Detaylı bilgi için Kalıcı Makyaj Kursu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.