Kalıcı Makyaj Sertifikası İçin MEB Onayı Gereklidir

Kalıcı makyaj yaptırmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bunun nedeni günlük hayatın telaşesi içerisinde makyaj yapmaya zaman ayırmamak ancak bunun yanında bakımlı olmak gerekliliği de var. Kalıcı makyajı kadınların tercih ettiği kadar bazı durumlarda erkeklerin de tercih ettiği görülebiliyor. Talebin bu kadar sık olması ile beraber her geçen gün estetik salonları da daha fazla sayıda sektörde yerini almakta. Eğer siz de kalıcı makyaj konusunda çalışmak ve bir estetisyen olarak kariyer yapmak istiyorsanız alacağınız her sertifikanın size bu konuda yardımcı olmayacağını hatırlatmak isteriz. Estetisyenlik ve kalıcı makyaj konusunda her yerden alınan belgelerin geçerli olmadığı Milli Eğitim Bakanlığı onayı olmayan sertifikaların hiçbir işe yaramadığını unutmamalısınız. Çünkü M. E. B. Sertifikası estetisyenlik için yasal bir zorunluluktur. Kalıcı makyaj konusunda eğitiminizin eksiksiz olduğuna dair ispatınız M. E. B. Onaylı sertifikanız olacaktır. Meb onaylı kalıcı makyaj sertifikası vermeyen işyerlerinden alacağınız sertifikalar size boşa vakit kaybettireceklerdir.

3D KIL TEKNİĞİ EĞİTİMİ UZMAN KADROSU İÇİNDE YER ALIN

Microblading bir diğer adı ile 3D kıl tekniği, kaşları dökülmüş, şekli bozulmuş, dolgunluğunu kaybetmiş ve benzeri sorunlar yaşamakta olan kaşlara uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemle kişilerin yüzüne en uygun olan kaş şekli belirlenmekte ve tıpkı kendi kaşıymış gibi bir görüntü oluşturularak isteyen herkesin kaşı kusursuz hale getirilmektedir. Kaşı dökülmüş olan ya da var olan kaşında boşluklar bulunan 18 yaşını doldurmuş bütün kadın ve erkekler için uygulama yapılabilmektedir. Bu işlemle deri altına doğal bir boya uygulanmakta ve uygulama yaparken de tıpkı kaş kılı şeklinde bu doldurma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Uygulama sonrasında o bölgeye bir uygulama yapılıp yapılmadığının anlaşılması ise oldukça zor olmaktadır.

MEB ONAYLI BELGENİZ İLE PEK ÇOK ALANDA İŞ SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ

Kalıcı makyaj kursu ile bu uygulamayı tekniğine uygun olarak nasıl yapılacağı, bu konudaki sağlık ve hijyen kurallarının nasıl olduğu, ne kadar bir sürede ve nasıl yapılacağının bilgilerini edinirsiniz. Alacağınız teorik bilgilerin yanı sıra pratik olarak yapacağınız uygulamalar ile de profesyonel bir kadroya girmek için adım atmış olacaksınız. Alacağınız bu belge ile kozmetik satış mağazaları, estetik merkezleri, kuaförler, tiyatro salonları, film sektörü gibi alanlarda çalışmaya başlayabileceksiniz. Eğer bir estetik merkezeiniz varsa çalıştırdığınız kurum için sizin de bu sertifikayı almanız gereklidir. Salonunuzun yasal olarak her hangi bir ceza almaması için bu belge yasal olarak bir gerekliliktir.

Kalıcı Makyaj Kursunda Neler Öğreneceksiniz?

MEB Onaylı Kalıcı Makyaj Kurslarında öğreneceğiniz eğitim müfredatını Kalıcı Makyaj Kursu sayfa linkimizi tıklayarak inceleyebilirsiniz. Merak ettiğiniz ya da öğrenmek istediğiniz her konuda bizlere form yoluyla ya da iletişim bilgilerinde yer alan telefon numaralarımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Kursu hakkında detaylı bilgi almak için linki tıklamanız yeterlidir.