Kalıcı Makyajda Yüz Şeklinin Önemi

Son dönemlerin en çok uygulanan makyaj yöntemlerinden biri olan kalıcı makyaj, hem kadınların hem de erkeklerin yoğun olarak tercih ettiği bir uygulamadır. Kalıcı makyaj nedir, nasıl yapılır, kalıcı makyaj uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ve yüz şekli kalıcı makyajda ne derece önemlidir bütün bu soruların cevabını burada bulabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj, kaş, kirpik, dudak ve daha birçok bölgeye uygulanan uzun süre kalıcılığı olan bir yöntemdir. Bir nevi dövme uygulaması olan kalıcı makyaj, uygulanan bölgeye göre 1, 2 ya da 3 yıldan uzun bir süre uygulanan bölgede kalmaktadır. Kalıcı makyajı yapmak için uygulama yapılacak olan bölgeye özel bir alet ile renk pigmentleri işlenmektedir. Bu renk pigmentleri tamamen doğal içerikli ürünlerden oluşmaktadır. Bundan dolayı da uzun süre kalıcılık sağlanmaktadır. Yüz şekline göre makyaj yaptırmak isteyen kişiler de kalıcı makyaj uygulaması yaptırırken birçok noktaya dikkat etmek zorundadır.

Kalıcı Makyajda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalıcı makyaj yaptırmadan önce ve yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Öncelikle kalıcı makyajın hassas bir işlem olduğunu ve her yerde herkese yaptırılmaması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Uygulamayı yaptırmadan önce iyi ve kaliteli bir merkez bulmalı, kalıcı makyajı yapacak kişinin de deneyimli olduğundan emin olmalısınız. Daha önce yapılmış olan kalıcı makyaj uygulamalarına bakmalı ve sonuç ile ilgili net bir bilgiye sahip olmalısınız. Kalıcı makyaj yapıldıktan sonra da uygulamanın uzun süre kalıcılığını koruması için bakım işlemlerini yaptırmanız gerekmektedir. Özellikle kalıcı kaş kontürü uygulamasında kaşlarınıza 2 gün su değdirmemeniz gerekmektedir. Kaş kontürü uygulamasından sonra oluşan pullanmaların ve sızlamaların da normal olduğunu hatırlatmamızda yarar olacaktır.

Kalıcı Makyajda Yüz Şeklinin Önemi

Kalıcı makyaj uygulaması yaptırılırken yüz şekline dikkat edilmesi ve uygulamanın yüz hatlarına uygun şekilde yapılması gerekmektedir. Yüz şekline göre kalıcı kaş makyajı ise en çok dikkat edilmesi gereken uygulamalardan biridir. Yüz ifadesini oldukça değiştiren kaş şekli, yüz hatlarına uygun bir biçimde yapılmadığı takdirde oldukça kötü sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Geri dönüşü zor olan kalıcı makyaj uygulamasında yüz şeklini dikkate almak ve uygulamadan önce taslak bir çizim yapmak önemlidir.

Detaylı Bilgi İçin

  • Detaylı bilgi için Kalıcı Makyaj Kursu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.