MAKYAJINIZ GÜN BOYU YÜZÜNÜZDE KALSIN

Makyaj uygulamasının ardından sürekli olarak bozuldu mu kaygısı gütmemek için bazı tüyolara ihtiyacınız var. Farınızı sabah sürdüğünüzde akşama doğru silinmiş bir vaziyette buluyorsanız bir yerlerde yanlışlık vardır.

Makyajdan Önce Bakım

Bakım anlamında makyaj yapmadan önce cildinizin tazeliği adına nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Cildin tahriş olduğu durumlarda kadınlar genelde kış aylarında nemlendirici kullansalar da sürekli kullanım ekstra katkı sağlar. Gün boyu rahat etmenize yardımcı olacak ipucu, makyaj yapmadan 5 dakika önce uygulanan ve bir dakika kuruması beklenen nemlendiricidir.

Kullanılan Malzemeleri Özenle Seçin

Akma problemi gün içinde olmayan ve su geçirmeyen rimel ya da göz kalemi tercih etmelisiniz. Göz makyajını, uygun bir far ile tamamlayarak akma riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

Fondötenden Önce Primer

Gün boyu makyajınızın yüzünüzde kalması adına primer kullanmanız, sürülecek olan malzemelerin tutuculuğunu artırmaktadır. Bu sayede daha etkili ve gün boyu kalıcı olması sağlanır.

Cildinize Uygun Mendiller Kullanın

Makyajın kalıcılığını, cildinizin fazla yağlı olması olumsuz yönde etkiler. 3-4 saat içinde makyaj sonrasında yağlanma nedeniyle makyajınızda akma sorunu yaşanıyor ise yağ emici mendilleri silerek değil de dokunarak kullanmalısınız.

Rujunuz Ait Olduğu Yerde, Dudaklarınızda Dursun!

ilk olarak bir rujun dudaklarınızda uzun kalmasını istiyor iseniz, rujunuzun iyi bir yüzeye ihtiyacı olacak. Bunun için dudaklarınızı nemlendirmelisiniz.

Rujunuzun rengine uygun bir şekilde dudak kalemini nemlendiriciyi uyguladıktan sonra uygulayabilirsiniz. Burada ki en önemli husus, dudak kalemini sadece dudak çevresine değil de dudaklarınızın tamamına uygulamaktır. Bu sayede rujunuz için bir baz elde edilebilir.

Dudak kaleminin uygulanmasından sonra rujun uzun süre bozulmadan dudağınızda kalmasını sağlayacak püf nokta, dudak kaleminin üzerine bir katman şeklinde pudra sürmek. Pudra, günlük hayatta makyajı sabitlemek için kullanılır. Ancak pudrayı çok fazla sürmemek gerekir. Aksi halde dudaklarınızın tüm nemini pudra alacaktır.

En son ve en zevki işlem tüm bunların ardından ruj sürmek. Bahsi geçen bu üç kolay adımın ardından rujunuzu ister bir fırça yardımı ile isterseniz de direkt olarak uygulayabilirsiniz.