MANİKÜR PEDİKÜR KURSU

Kurslarımız arasından Manikür ve Pedikür Kursu en çok tercih edilenler arasında yer almakta. En çok tercih edilmesindeki neden de kısa süre içinde alınabilen ve mezun olunduğunda da hızlı bir biçimde iş sahibi olunmasından kaynaklanmakta.

En önemli konu Manikür – Pedikür eğitiminde tekniktir. Tekniğin çok iyi bir biçimde öğrenilmesi gereklidir. Manikür- pedikür işinde tekniği iyi olmayan kişiler kendini yanlış teknikle geliştirecek ve değiştirilmesi de oldukça zor olacaktır. Bir diğer önemli noktada pratiktir. Manikür – Pedikür eğitiminde çok ciddi bir biçimde pratik yapılması gereklidir. Royal Eğitim Kurumlarında bulunan Manikür – Pedikür eğitiminde en az 100 uygulaması bulunmayan öğrencilerin mezuniyetleri gerçekleşmemekte. Bir öğrencinin Manikür – Pedikür eğitimini iyi almış olması daha hızlı iş bulmasına ve elin  hızlanmasına yol açar. Öğrencilere bu yapılan pratik çalışmalar ile hızlarının artırılmasında ve profesyonel çalışmalar yürütülmesi sağlanmaktadır.

Öğrencilerimiz Manikür – Pedikür eğitiminin ardından tavsiye olarak bir diğer eğitimimiz olan medikal el – ayak bakımı ve protez tırnak kursunu  önermekteyiz. Aynı zamanda da pedikür eğitimini alan öğrencilerimiz estetisyenlik sertifikasıyla beraber profesyonel bir biçimde iş yaşantısına adım atmakta. Kurslarımızda manikür ve pedikür kursu da dahil olmak üzere fiyatlar farklılık göstermekte. 

Bireysel olarak ve Estetisyenlik kursuyla beraber sadece tek bir noktada kendini geliştirmek isteyenler için Manikür- Pedikür Eğitimleri düzenlenmekte. Hijyenik ve akademik düzeylerde gerçekleşen eğitimler ile uzman maniküristler yetiştirilmektedir. Manikür – Pedikür Eğitimleri sürecinde uygulamalara ağırlık verilip, hijyen, temizlik, tırnak yapısı, tırnak bakımı, elektrikli törpü, Manuel Yöntem Manikür-Pedikür, Tırnak Bozuklukları, Tırnak Süsleme, SPA Uygulamaları, Tırnak Süsleme gibi teorik ve uygulamalı biçimde eğitimler verilmekte. Lut Gölü minerallerine dayalı olarak profesyonel kullanım için tasarlanarak dindirici ve serinletici etsiyle ayak bakımında müşterilerimizi şımartmakta. Çatlaklar, cilt kuruluğu ve nasır gibi sorunlara da aynı zamanda çözüm getiren profesyonel bakım ürünleri tercih edilmektedir. Eğitim bitimlerinde  Manikür-Pedikür Kursumuza katılan öğrencilere Sertifika ve Kurs Bitirme Belgesi verilmektedir.

Sizlerde gerek Manikür Pedikür Kursu hakkında gerekse diğer tüm kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak için Royal Eğitim Kurumlarına gelebilirsiniz.