MASAJ EĞİTİMLERİ

Masör ya da masöz olarak masaj mesleğiyle uğraşanlar ya da uğraşmak isteyenler için tasarlanan bir eğitim programı olan Masaj Eğitimi, 608 saatli zorunlu bir kurstur. Hazırlanan kurs eğitimi sonunda masaj eğitiminde MEB Onaylı Masaj Elemanı (Masör-Masöz) sertifikası verilir.

Masaj Kursları

Aktif bir biçimde tüm Türkiye'de masaj kursları ile ilgili olarak sektörde bulunan iş yerlerinde çalışmak için zorunludur. Masör ve masözlere verilen kurslar, Milli Eğitim Bakanlığı onayıdır.

Masör ve masözün, masaj eğitimi ile deri altı dokusu, kaslar, deri, iç organlar, lenf sistemleri ve dolaşım, su aracılığıyla uyarılması, elektrik, mekanik ve sinirsel yöntemle çeşitli darbe ve ovmalar ile bölgesel kan dolaşımının artırılmasında, damarların genişleyerek dokuya daha fazla kan gelmesini sağlar. Bu sayede  de rehabilitasyon ve iyileştirme sağlayan alternatif tıp yöntemidir.

Masaj Eğitimi

Masaj uygulamasını yapan masör ya da masözün hijyen ve sağlık kurallarına uygun bir biçimde,belirli bir süre  kendi başına masaj uygulamaları yapabilmesini amaç edinen bu eğitim programında M.E.B. onaylı sertifika verilmektedir. Aynı zamanda bu sertifika Sağlık Bakanlığı tarafından da kabul gören 608 saatlik bir eğitimdir. Kursun program içeriğinde masör- masöz (masaj elemanı), süre ve kurs hakkındaki detayları, eğitim konularını Royal Eğitim Kurumlarından öğrenebilirsiniz.

Kurs Kayıt Formu

Kayıt formunu bağlantı kurarak, kursa kesin kayıt işlemlerinden sonra, formun çıktısını alarak eklerle beraber eğitim koordinatörüne mail yolu ile iletebilirsiniz. Doldurulan formda yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru olması önem taşır. 

Kursun Amacı Nedir?

Masaj uygulamasına ilişkin olarak, hijyen ve sağlık kurallarına uygun bir biçimde belirli bir süre dahilinde, kendi başına yapma bilgi ve becerisine sahip olan nitelikli masöz ya da masör yetiştirmeyi hedefler.

Masör/masözün kazandıkları yeterlikler doğrultusunda;

  •  Güzellik salonları ve merkezlerinde,
  • Masaj salonları ve merkezlerinde,
  • Kaplıca ve banyo tesislerinde,
  •  Spa, thalosso terapi ve bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde, spor merkezleri ve spor salonlarında çalışma imkanı bulabilirler.

Sertifika Geçerliliği Nedir?

Kurs bitirme sınavında başarılı olması halinde kurs programından sonra alınacak olan belge Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır. Tüm Türkiye'de geçerli olan kurs bitirme belgesi ile devlet ve özel kurumlarda kabul etmektedir. Ayrıca devler memurluğu alım sınavlarında da geçerliliği vardır.