MASAJ TEDAVİ MİDİR?

Fiziksel ve ruhsal anlamda masaj yaptırmanın büyük faydaları vardır. Doğru kişilerden alınan masaj hizmetleri ile bu anlamda birçok kişi stresini azaltarak beden ağırlığının dindirilmesi ve kas gelişiminin desteklenmesinde kendisi için doğru bir karar vermiş olur. Sıklıkla gündeme gelen konulardan biri de masajın başlı başına bir tedavi yöntemi olup olmadığıdır. Bu konuda özellikle profesyonel bir biçimde masaj hizmeti veren en iyi salonlarda vaatlerde bulunulduğu herkes tarafından bilinir. Mevcut olan hastalıkların tedavisinde bir takviye niteliğinde görülmesi gerekmekte. Masajın tamamlayıcı bir etkisi vardır.

Masaj Salonu Seçiminin Önemi

Farklı masaj teknikleri için profesyonel masaj salonu içinde eğitim almış olan ve alanında uzman deneyimli masözler bulunur. bazı rahatsızlıkları için masaj yaptırmak isteyen bireylerin masaj salonlarına gitmeleri gereklidir. Tedavi konusunda böylece masajın takviye olarak tercih edilmesi mümkün olur. Hangi bölümlerin hangi yöntem ve masaj seçenekleriyle iyileşebileceğini başarılı masözler çok iyi bilmekte.

Masaj Yaptırmanız İçin Sebepler

Vücudunuzun hak ettiği konforun sağlanması, hayatın yorucu temposunun ve stresinin azaltılması ve sağlığınız için ayda bir kez de olsa kendinizi şımartabilirsiniz. İyi bir masaj ile bunu sağlamak çok kolay. 

Masaj, tarihi M.Ö 2700 yıllarına dayanan bir tedavi yöntemi olarak ilk defa Çinliler tarafından bulunmuştur. Hipokrat masajı tarihin en önemli hekimi olarak kas zedelenmesinden omuz çıkıklığına kadar pek çok ovma tekniklerinin yararlı olduğu tezini savunmuştur. Yaygın bir tıbbi tedavi yöntemi olarak kabul gören ve 19. yüzyılın sonlarından günümüze kadar tıp tedavisinde bir tamamlayıcı rol görmektedir. Çeşitli enfeksiyonlara karşı direnci yükselterek, derinin elastikiyetini artırarak yumuşatır. Ayrıca masaj hücre yenilenmesine de yardımcı olmaktadır. Atık madde atılımıyla birlikte ter bezlerinin üretimini de sağlar. En önemli destekleyici olarak kemiklerin beslenmesinde ve kireçlenmelerde oldukça etkili bir yöntemdir. 

Sinir sistemi için bir uyarıcı görevi gören masaj, sinir uçlarında oluşturduğu etki ile bir uyarıcıdır. Krampları ve kas spazmlarını önler. Vücudun her bölgesi için ayrı uygulanan masajda çeşitleri de bulunmakta. Tedavi ve onarıcı özellikleriyle kendine göre bir tekniği vardır.