MASAJ TERAPİSTİ NASIL OLUNUR?

Rehabilitasyon planına göre, sağlıkla ilgili bir profesyonel tarafından oluşturulan tedavi edici amaçla vücuda uygulanılan çeşitli yöntemlerle masaj teknikleri uygulayan kişiye masaj terapisti denir. 

İşletmenin genel çalışma prensipleri kapsamında masaj terapisti, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir biçimde kullanarak, iş güvenliği, işçi sağlığı ve çevre koruma düzenlemelerine ve kalite gereklerine, mesleğinde verimliliğe uygun olarak uygular.

Masaj terapisti, salon hazırlığı ve hijyeni yapmak, Kişisel hazırlık ve hijyen yapmak, Masaj terapisi veya basınç noktası terapisi gibi elle yapılan tedavileri uygulamak, Müşteriyi karşılamak ve uğurlamak, selülit, Fıtık tedavisinden duruş ve omurga bozuklukları, Lenf drenaj vb. masaj uygulamak, , ısla kompresörler, Kızılötesi lambaları gibi teçhizatlar ve özel teknikler kullanılarak tedavileri uygulamak gibi iş ve görevleri yerine getirir.

Masör Olmayı Neden Öğrenmeliyim?

Aslında birçok nedeni var. En önemlisi ise, insanların rahatlamalarını ve stresten kurtulmalarını sağlayarak hem yardım etmiş hem de para kazanmış olacaksınız. Bu yardım etme hissi sizi harika hissettirecek.

Nasıl Masör Olunur?

Masaj terapisti pek çok ülkede bir sağlık mesleği olarak kabul edilir. Ayrıca sıkı kurallar ile de yönetilir. Tüm devlet lisansı için gerek görülen her şeyi içermesiyle bireysel masaj okullarından farklı müfredatları bulunsa da bir eğitim programı sunarlar. Masaj terapisti öğrenme olarak bu okullarda derinlemesine kasların, kemiklerin anatomisi ve fizyolojisi öğrenilmektedir. Masaj teorisi, pratik el alıştırmaları ve masaj hukuku öğrenilmektedir.

İş Olanakları

Şayet masörlük eğitimi aldınız ve ben bu işi yapmaya hazırım diyorsanız eğer, sizin için pek çok seçenek bulunmaktadır. Tıbbi ve klinik ortamları, spor merkezleri, beş yıldızlı hoteller gibi birçok noktada çalışma imkanınız vardır. Ancak bir spa merkezinde çalışmak ile tıbbi ortamda çalışmak birbirinden çok farklıdır. Genellikle yeni masörler spa merkezlerinde çalışmayı tercih ederler.

Masöz olmak için Gereken Evraklar?

Royal Eğitim Kurumlarından eğitim tamamlanarak sertifika almanız masöz olmak için gereklidir. Burada alınan eğitimlerde fizyoloji, anatomi ve teorik derslerin yanı sıra uygulamalı masaj eğitimleri de verilmektedir.

Masaj Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayarak masaj eğitim sayfamıza gidebilirsiniz.