MEDİKAL ESTETİK KURSU

Bir eğitim çeşiti olan Medikal Estetik Kursu, IPL Foto Epilasyon Sertifikasıyla birlikte MEB onaylı özellikleriyle Estettisyenlik belgesine sahip kişiler ile Güzellik Uzmanı kişilere verilir. Master eğitim olarak Güzellik Uzmanlığı ve Estettisyenlik Eğitimleri daha sonrasında verilmektedir. 

Klinik, hastane ve poliklinikleriyle beraber Medikal Estetisyenlik uygulamalarıyla Kavitasyon, Lazer, RF, Mikrodermalterapi cihaz özellik kullanımıyla verilen yerlerde uygulama yapılmaktadır. Cilt bakım ürünleri Dermokozmetik ve Paramedikal uygulamalarıyla beraber bilinen Kimyasal Peeling, Antiaging Cilt soyma ve Leke ve Akne tedavilerinde Master eğitim ile cilt uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Bilgi ve beceri gerektiren bu uygulamalar ile  cilt bakımında Alfa Hidroksi Asitler ve cildi soyma amaçlı olarak en yaygın şekilde kullanım çeşiti asitlerdir. Ölü hücrelerin temizlenerek cilde donuk görüntü vermek amacıyla sağlıklı hücrelerin canlanmasında sağlanmaktadır.

Sitrik Asit, portakal ve limondan üretilmiş olup Mandelik Asit ise bademden üretilmektedir. Tartarik Asit, üzümden üretilirken Malik asit de elmadan üretilmektedir. Glikolik Asit şeker kamışından elde edilen AHA grubu Hidroksilerden yer alır.

Dermaroller & Dermapen  (Mikrodermal Terapi / Microneedle Therapy)

Cilt üzerinde tahribat yapma işlemidir. Kontrollü bir şekilde yapılan bu tahribat işlemi ile damarsal ve yeni kolejan sağlanmakta. Akne izleri, yüz, saçlı deri, el üzeri gibi sorunlu olan bölgelerde uygulanan bir non ablatif yöntem olarak yer alır.

Tahribatı cilt üzerinde mikro kanalların açılmasıyla oluşturarak işlem sonrasında da yararlı ürünler ile cildin içine enjekte edilmesi sağlanmakta. Dokuları kullanılan ürünler onarım gerçekleştirirken aynı zamanda yenilenmesine de yardımcı olur.

RF Radyo Frekans

Vücuttaki su molekülleri ile radyo dalgaları iyonlarla beraber harekete geçilmektedir. Enerji bunların hareketlenmesiyle açığa çıkmaktadır. Bu sayede bu bölgede ısınma gerçekleşir. Boyut olarak ısınan yağ hücrelerinde küçülme yaşanır. Kan dolaşımında hızlanma yaşanarak bu etki kapsamında yağ yakımında da hız kazanılır. Kollajeni artarak Elastin bağ dokusunda güçlenme olur. Selülit ve cilt sıkılaşması, vücut şekillendirilmesinde kullanılan oldukça etkili bir yöntemdir. 

Kavitasyon 

Doğal bir olay olan Kavitasyon, düşük ultrasound dalgalarına dayanımdır. Yağ hücrelerinde bulunan sıvının Ultrasound yayılmasını yüksek basınca neden olmaktadır. Bu olay ardından genişleme ile beraber patlama yaşanmaktadır. Yapın sıvılaştırılarak Kavitasyon denilen bu etki ile hücre duvarlarında tahrip oluşturarak yağ hücrelerinin yapısının bozulmasına neden olur. Açığa çıkan yağ asitleri ile parçalanan yağ hücrelerinde lenf aracılığı ile dışarı atım gerçekleştirilir. 

 Medikal Estetisyenlik uygulamaları doktor sorumluluğunda dikkat ve titizlik gerektiren işlemlerdir. Medikal Estetik Kursu. ile ilgili tüm sır ve ipuçlarını öğrenmek için Royal Eğitim Kurumlarında yer alan kursunu inceleyebilir ve kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.