Microblading 3D Kıl Tekniği Nasıl Yapılır?

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Nasıl Yapılır?

Son dönemlerin en popüler kalıcı makyaj uygulamalarından olan 3D kıl tekniği ile ilgili merak ettiklerinizi sizin için paylaşıyoruz. Oldukça sık tercih edilen bu uygulama hakkında istediğiniz bütün bilgilere sahip olmanız ve Microblading kaş kalıcılığı ne kadar sürer öğrenmeniz için sizinleyiz.

Microblading Yöntemi Nedir?

Microblading bir diğer adı ile 3D kıl tekniği, kaşları dökülmüş, şekli bozulmuş, dolgunluğunu kaybetmiş ve benzeri sorunlar yaşamakta olan kaşlara uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemle kişilerin yüzüne en uygun olan kaş şekli belirlenmekte ve tıpkı kendi kaşıymış gibi bir görüntü oluşturularak isteyen herkesin kaşı kusursuz hale getirilmektedir. Kaşı dökülmüş olan ya da var olan kaşında boşluklar bulunan 18 yaşını doldurmuş bütün kadın ve erkekler için uygulama yapılabilmektedir. Bu işlemle deri altına doğal bir boya uygulanmakta ve uygulama yaparken de tıpkı kaş kılı şeklinde bu doldurma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Uygulama sonrasında o bölgeye bir uygulama yapılıp yapılmadığının anlaşılması ise oldukça zor olmaktadır.

Microblading 3D Kıl Tekniği Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Microblading 3D kıl tekniği kalemi, uygulamanın yapılması için gerekli olan en temel malzemelerden biridir. 3D kıl tekniği yapılabilmesi için öncelikle kişinin kaşının şekli belirlenmektedir. Bunun için her iki kaşın ölçümü yapılmakta ve kişinin yüzüne en uygun olan kaş şekli seçilmektedir. Ardından kaş uyuşturulmakta ve kıl tekniği kalem ile kaş kılına benzeyen yapay kaş görüntüsü oluşturulmaya başlanmaktadır. İşlem oldukça hassastır ve yaklaşık 1 saat sürmektedir. Tek seans ile kıl tekniği sonlandırılmaktadır. İkinci seansın uygun görüldüğü durumlarda ise 20 gün beklemek gerekmektedir.

Microblading'de Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Microblading 3D kıl tekniği yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Microblading yönteminin kesinlikle dövme ile karıştırılmaması gerekmektedir. Bu işlem ağrısız, acısız, tamamen doğal pigmentlerden oluşan boyanın kaş bölgesine gerçek kıl görünümü ile işlenmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. İşlem yaptırmak isteyen kişilerin kesinlikle bu işte uzmanlaşmış kişilerden yardım alması gerekmektedir. Uygulamanın kalıcılığının 1 ila 3 yıl arasında değiştiği ve deformasyonlar sonrasında yeni bir uygulama gerektiği de unutulmamalıdır. Steril ortamlarda yapılması gereken 3D kıl tekniği fiyatları da 300 TL ile 1000 TL arasında değişebilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

Detaylı bilgi için Microblading Eğitimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.