MİCROBLADİNG KALICILIĞI

Yüzünüzün en önemli parçalarından biri de kaşlarınız dır. Şayet kaşlarınızdan memnun değilseniz kozmetik mağazalarında bulunan, kaşlar için özel üretim olan farlar, kalemler ve jeller gibi pek çok ürün vardır. Bu ürünleri satın alabilir yada kaşlarınıza dövme yaptırabilirsiniz. Bunların yanı sıra kalıcılık sağlayan doğal görünen bir yöntem de microbladingdir. Kaş bölgenize gerçek kaş görünümü sağlayan microblading yöntemi, kaşlarınızın yeniden yapılanmasına ve belirginleşmesine yardımcı olur. Ayrıca kaş aralarında ki boşluklarda bu sayede kapatılır.

Microblading Yöntemi Tam Olarak Nedir?

Dövmeden farklı olarak microblading, kaş bölgelerinin boyamak yerine özel microblading kalemi ile kaş bölgelerinin tek tek çizilerek kaş görünümü verilmesidir. Yaklaşık olarak bu uygulama 2 saat sürmektedir.

Microblading İşlemini Yapacak Kişiye Nasıl Güveniriz?

Microblading uygulamasına karar vermeniz durumunda yaptırmak istediğiniz kişinin sertifika, lisans ve daha önceki çalışmalarına bakabilirsiniz. Sizin sorduğunuz sorulara verilen cevaplar deneyimli kişiler tarafından uzmanlıkla yanıtlanır. Ayrıca microblading yapılacak olan yerin temiz ve steril olması oldukça önemlidir. Bu uygulama esnasında acele edilmemelidir. 

Microblading İşlemi İçin Yapmamız Gereken Ön Hazırlık Var Mıdır?

Microblading işlemi yapılmadan önce kaşınıza hiçbir uygulamanın yapılmaması gerekir. Çünkü işlem gerçekleşmeden önce işlemi uygulayacak olan kişi yeni bir kaş şekli belirler. En az 72 saat uygulamadan önce exfoliator, glikolik asit, retinol ve alfta hidroksi asit içeren ürünler cildi yasallaştırdığından dolayı kullanımı bırakılmalıdır. 72 saat öncesinde kan inceltici ilaçları bırakmalısınız. Diyabeti olanlar, emzirenler ve hamileler microblading işlemi yaptırmamalıdır.

Tamamen Hazır Olduğumuzda ve Koltuğa Oturduğumuzda Ne Gibi Bir İşlem Uygulanacak?

Kaş bölgenize ilk olarak yüzünüz için ideal şekil bulunup çizilecektir. Kalem ile ilk bir saat kaşın yüzünüzün ölçülerine uygun bir biçimde olması adına yeni kaç şekli oluşturulur. En uzun ve en önemli kısım budur. Kaşın doğal bir form sağlanması bu sayede gerçekleştirilir. Altı farklı ölçü ile kaş şekli bulunmaktadır. Microblading işleminde ve  bu işlem tamamlandıktan sonra rahat ve acısız olması adına tropikal anestezi kremi uygulanmaktadır. Ardından da çizilen bölge kaş görünümünde çizgiler çekilmekte. Bu esnada, fazla boya kaş bölgesine biriktirilerek son adım olarak da kaş bölgesindeki boya silinmektedir. Bu sayede yeni kaş açığa çıkar.