Microblading Hakkında Bilmek İsteyecekleriniz ve Microblading Eğitimi

Microblading Hakkında Bilmek İsteyecekleriniz ve Microblading Eğitimi

Microblading Nedir?

Mevcut kaş şeklinizden yeterince memnun değilseniz, bozuk kaş yapınızın güzelliğinize gölge düşürdüğüne inanıyorsanız; microblading 3d kıl tekniği seanslarına katılarak; doğal, yüz şekliniz ile uyumlu ve daha gür kaşlara sahip olabilirsiniz.

3D kıl tekniği uygulamasının kullanıldığı Microblading, dünya genelinde estetisyenler tarafından tercih edilen en son ve en popüler kaş çizim teknikleri arasında bulunuyor. Ancak standart kalıcı makyaj uygulamalarına nazaran microblading ile elde edilen kaşların ömrü 1 ile 3 yıl arasında değişiklik gösteriyor.

Microblading 3d kıl tekniği ortalama olarak 2 seans sürüyor ve seanslar 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde sona eriyor. Seanslar ve kıl tekniği uygulaması esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmeniz de söz konusu değil.

Japon tekniği ile yapılan kaş çizme metodu olan microblading, uzun zamandır hayalini kurduğunuz doğal, gür ve estetik kaşlara kısa bir süre içerisinde sahip olmanıza imkan tanıyor.

Microblading Tekniği ile Yüz Şekline Uygun Kaş Çizimi

Geleneksel kıl tekniği ile kaş çizimine göre kalıcılık süresi daha az olan Microblading; manuel bir yöntem. Bu teknik esnasında geleneksel kıl tekniğinde kullanılan iğnelerden neredeyse 3 kat daha ince olan çoklu iğnelerden yararlanılıyor.

Kaşa doğal kıl görüntüsünün verildiği bu uygulama sonrasında elde ettiğiniz kaşlarınızı kendi kaşınızdan ayırt edebilmeniz mümkün bile değil.

Microblading tekniği esnasında tamamen doğal olan pigmentler; manuel(elle) uygulama sonrasında derideki epidermis tabakaya yerleştiriliyor. Uygulama esnasında kullanılan pigmentler; doğal kaş renginiz ile birebir uyum sergiliyor. Başlangıçta daha koyu olan kaşlar; iki hafta gibi kısa bir süre sonra tamamen doğal kaş renginizle aynı renkte olacak şekilde soluyor. Sonuç olarak dolgun, kusursuz ve doğal görünümlü kaşlar ile yüz güzelliğinizi ön plana çıkarabiliyorsunuz.

Kaşa doğal kıl görüntüsünün verilmeye çalışıldığı bu teknik sırasında kullanılan boyalar(pigmentler); organik olduğundan hiçbir şekilde de sağlığınızı tehdit etmiyor.

Microblading Kıl Tekniği Uygulaması Kimler için Uygun Değil?

Kanama ve pıhtılaşma bozukluğu olanlar, şeker hastaları ve hamileler için bu tekniğin uygun olmadığını hatırlatmak istiyoruz.

Microblading kıl tekniğinin kalıcılığı ortalama 6 ay ile 1 yıl arasında değişiklik gösterse de yağlı ciltlerde kalıcılığının daha az olduğunun da altını çizmek istiyoruz.

Microblading Kıl Tekniği Uygulama Aşamaları

  • Öncelikle ön çizim yapılarak, yüz şeklinize uygun olan kaş şekli belirleniyor.
  • Kaş şeklinin belirlenmesini takiben Microblading uygulamasına geçiliyor.
  • Yaklaşık 1 saat süren ilk seanstan 15 gün sonra 2. seans tekrarlanıyor.
Bu uygulama esnasında kaşlarınızda herhangi bir kızarıklık, kabarma ya da kabuk bağlama vb. durumlar ile de karşılaşmıyorsunuz.

Microblading Eğitimi Almak İçin Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

  • Bayanların son gözdesi olan bu teknik ile müşterilerinizin daha estetik, daha güzel ve daha dikkat çekici kaşlara sahip olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Uzman estetisyenler eşliğinde Microblading uygulamasının her aşamasını eksiksiz bir şekilde öğrenebilir; hata oranı sıfır olan kaşlar tasarlayarak; müşterilerinizin sonuçtan memnun kalmasını sağlayabilirsiniz.
  • Müşterilerinizin cilt tipine ve doğal kaş rengine en uygun olan renk ve boya seçimi konusunda uzmanlaşabilir, daha kusursuz kaşlara imza atabilirsiniz.
  • Tamamen hijyenik bir ortamda aldığınız bire bir uygulamalı eğitimlerimiz sayesinde Microblading kıl tekniğinin tüm inceliklerini öğrenebilirsiniz.
  • Kaliteli bir estetisyenlik ve kıl tekniği eğitimi alarak; hemen hemen tüm güzellik merkezlerinde, kuaför ya da güzellik salonlarında dolgun bir maaşla çalışma şansını yakalayabilir; güzellik salonlarının aranılan ismi olabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin

Detaylı bilgi için Microblading Eğitimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.