PÜRÜZSÜZ BİR CİLT İÇİN TÜYOLAR

Düzenli gerçekleştirilen vücut bakımı üç aşamada yapılmaktadır.

  • Temizleme
  • Arınma
  • Nemlendirme

Cildinizi pürüzsüz, yumuşak ve esnek tutabilmeniz için düzenli bir vücut bakımı şarttır. Bu anlamda peeling ürünleri, duj jelleri ve nemlendiriciler en büyük yardımcınızdır.

Tüm kadınların ortak isteği pürüzsüz bir cilde sahip olmaktır. Sağlıksız beslenme, stres ve uyku bozuklukları gibi etmenlerle cildimiz olumsuz etkilenmektedir. Yağlanma veya aşırı kuruluk ciltte gerginliklere veya pürüzlenmelere neden olmaktadır.

Düzenli kullanılan temizleyici etkisi olan bakım ürünleri daha pürüzsüz ve esnek bir cilde yardımcı olmakta. Bu ürünlerden birçoğu destekleyici özellikleri barındırmaktadır.

Hemen hemen bütün kozmetik markasının bir duş jeli bulunmakta. Genel temizliğe yardımcı olan jeller de markalar arasında pek de fark yer almaz. Aralarındaki en büyük fark kokularıdır. Kokusuna dikkat ederek kendinize uygun duş jelini seçebilirsiniz.

Peeling ürünlerinde tanecikli yapısı olanlar vücudun ölü derilerinin arındırılmasına yardımcı olur. Hem derinin nefes almasını hemde gözeneklerin açılmasını sağlar. Bu sayede bu ürünler vücudun pürüzsüzleştirilmesine büyük katkı sağlar. Duş sırasında peeling ürünlerini haftada 1-2 defa nemli vücuda masaj yaparak uygulanmalıdır. Vücudun esnekliğini sağlar ve gerginliğini azaltır. Bu ürünler genelde bitkilerin çekirdek yağlarından üretilmektedir. Nemlendiricileri erken yaşlardan itibaren düzenli kullanıldığında olgun ciltlerde görülen kırışıklık gibi problemleri önemli ölçüde azaltmaktadır. Kullandığınız parfümlerin şayet nemlendiriciler var ise onu tercih edin. Bu sayede parfümün vücudunuzdaki etkisini artırmasına yardımcı olur.

Nemlendiriciler

Nemlendiriciler, yüksek teknoloji ile bitkisel yağların birleşiminden oluşmaktadır. Nem tutma, sıkılaşma gibi özellikler ürünün içerdiği yağlar sayesinde gerçekleşir. Yaşlılık belirtileri düzenli kullanıldığı taktirde azaldığı görülmektedir. Ayrıca vücut serumları ciltteki renk değişimlerini düzenlemektedir. Losyonlar ise cildinizin uzun süre nemli kalmasına yardım eder. Mavi su yosunlu krem ile vücudunuzu sıkılaştırabilirsiniz.

Nemlendirici süt

Kurumaya karşı nemlendirici süt, yıpranmış ciltlere karşı da onarma sağlamaktadır. Vücudun esnekliğini artırarak, koruyucu katmanı güçlendirmek ve pürüzsüz bir dokunuş kazandırmak için oldukça önemlidir. Ürün akışkan kıvamı ile vücut tarafından hızla emilmektedir.