Refleksoloji Eğitimi

Refleksoloji Derslerimizi Nasıl İşliyoruz ?

Refleksoloji ayak taban üzerinde ‘refleks noktaları’ ile ilgili, masajda son derece etkili bir formdur. Bu noktalar organ ve sistemlere karşılık gelir ve enerji kanalları, bölgeleri veya meridyen üzerinden bu organlara bağlantılıdır. Hastalık ya da dengesizlik meydana geldiğinde, karşılık gelen ‘enerji kanalları’ bloke olur.Refleksoloji Masajı, böylece enerjinin tekrar serbestçe akmasına izin vermeyen bu blokları kaldırmayı amaçlanmaktadır.

Refleksoloji, bireyin stres ve gerginliği azaltarak dolaşımını hızlandırır. Toksinler ve yabancı maddelerden vücudu temizler. Aynı zamanda enerji canlandırmada ünlüdür ve koruyucu sağlık olarakta kullanılır. Diğer bir deyişle, bu keyifli terapi tüm sistemi dengelemek içinde yardımcı olacaktır.

Refleksolojinin Tarihi

Fizyoterapist, Eunice Ingham ilk 1930 yılında, ayakları üzerine tüm vücut organlarını haritalama başladığında, refleksolojinin bir devrimin başlangıcı olacağını fark etmedi. O zamandan itibaren, masaj ile birlikte, ayakların üzerinde çeşitli noktalarda baskı kullanılarak, hastalıklarda olumlu yönde gelişme gözlenmiştir. Modern Refleksoloji, hem bir bilim hem de sanattır. Bir bilim olarak, dikkatli bir çalışma, sadık uygulama ve kullanılan tekniklerin modern olmasını gerektirir. İnanç ve özveriyle çalışan şifacı sayesinde bir şifa sanatı olan refleksoloji çok güzel sonuçlar verebilir.

Refleksoloji dalında kariyer yapmak için bu eğitim tam size göre. Becerilerini genişletmek ve uzman olmak isteyenler içinse ileri refleksoloji kursu başka bir alternatiftir.

Kursa Kimler Katılabilir

Genel katılıma açıktır,okuma yazma bilen herkes katılabilir.

Derslerimize misafir öğrenci olarak katılmak, bizleri tanımak için lütfen formu doldurunuz.
Kursumuzda iş garantisi verilmektedir; lütfen bizi tanımadan karar vermeyim ☺
Şehir dışı eğitimler ve saç simülasyonu eğitimi fiyatları için lütfen irtibata geçiniz.

Refleksoloji Eğitim Programı

  • Eğitim Gün ve Saatleri : Bireysel Eğitimler / 10:00 – 17:00
  • Eğitim Süresi : 2 gün
  • Fiyat : Güncel Fiyatlar için İletişime Geçiniz
  • Kurum Onaylı belge verilecektir.

Kurs Sonu Belgelendirmesi

Kurum Onaylı belge verilecektir.

Refleksoloji Konuları

REFLEKSOLOJİ NEDİR NASIL ÇALIŞIR -YETİŞKİNLERDE REFLEKSOLOJİ -REFLEKSOLOJİNİN UYGULAMA ALANLARI -ÇOCUKLARDA REFLEKSOLOJİ -DİKKATLE UYGULANMASI GEREKEN DURUMLAR -AYAĞIN ANATOMİSİ -DİKKATLE UYGULANMAMASI GEREKEN DURUMLAR -REFLEKSİN YERLERİNİ SAPTAMAK -PELVİK BÖLGE REFLEKSLERİ -BAŞ VE BOYUN REFLEKSLERİ -ÜREME ORGANLARI İLE İLGİLİ REFLEKSLER -GÖĞÜS BÖLGESİ REFLEKSLERİ -LENF SİSTEMİ İLE İLGİLİ REFLEKSLER -OMURGA REFLEKSLERİ -REFLEKSOLOJİ TEKNİKLERİ

NEDEN ROYAL GÜZELLİK AKADEMİSİ ?

Royal Eğitim Kurumları'nın en büyük artısı, mezuniyet sonrası birkaç yıl geçmiş olsa bile kursiyerler ile bağlantısını koparmadan işe yerleştirmeler veya tekrar etmek istedikleri, pratik yapmak istedikleri konularda derslere tekrar girebilmektedirler.

Refleksoloji ve diğer kurslarımıza başvuran kişileri kayıt olmadan önce mutlaka derslerimizde misafir öğrenci olarak ağırlıyoruz. Bu uygulama hiçbir kurum tarafından yapılmamaktadır ancak olması gereken budur.