SAÇ RENGİNE GÖRE MAKYAJ ÖNERİLERİ

Saç rengini makyaj yaparken göz önüne almanız gerektiğini biliyor muydunuz? Sürekli olarak arkadaşlarınızda ' hasta mısın solgun görünüyorsun' yorumları alıyorsanız,  yanlış tonlarda makyaj yapıyorsunuz demektir. 

Makyajınız saç renginize uyum sağlamıyor ise saç renginiz ne kadar mükemmel olursa olsun tüm gösterişinizi kaybedebilirsiniz. Hatta bu sayede silik bir görünüm de kazabilirsiniz. Saç renginizle uyumlu bir makyaj diğer bir taraftan uyumlu bir makyaj ile sizi göz alıcı bir güzelliğe kavuşturabilir.

Siyah Saç

 Siyah saçların en ideal göz makyajı siyah göz makyajıdır. Şayet sizlerde siyah saç rengine sahipseniz göz makyajınızda füme, siyah renklerine ağırlık vermelisiniz. Ten makyajında mat ve pürüzsüz bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bunun için ilk olarak cildinizde yer alan kusurları gizlemek daha sonrasında da mat bitişli fondötenini uygulanmalı. Nude ruj siyah saçlara çok yakışmakta.

Kahverengi Saç

 Kahverengi saç rengine sahipseniz çok şanslısınız. Hemen hemen bütün göz makyajlarında kahverengi saç rengine sahip olanlara çok yakışmakta. Kırmızı dudaklar, kahverengi saçların en büyük tamamlayıcısıdır. Nude ve bronz tonlar, göz makyajında kırmızı ruju ön plana çıkarmaktadır. Ayrıca ten makyajlarında da bronzer tonlar oldukça çok yakışacaktır.

Kumral Saçlar

 Kumrallara, renkli ve canlı makyaj sitilleri çok yakışmakta. Renkli dudaklar ve göz makyajı, 2018 trendleri arasındadır. Bu anlamda kumral renk saçları olanlarla bu güzel bir kontrast oluşturmaktadır. Yaz aylarında kumral saç rengine sahip olanlar bol bol renkli makyaj yapabilirler. Bu yaz içinde turuncu ve pembe göz ve dudak makyajını mutlaka denemelisiniz. Ayrıca renkli dudak makyajı yaptığınızda göz makyajınızı olabildiğince sade tutmalısın.

Sarı Saçlar

Genellikle sarı saç rengine sahip olanlar solgun göründüklerinden rahatsız olurlar. ten makyajında bunun önüne geçebilmek adına fondöten kullanımı önerilmektedir. Şeftali ve pembe tonundaki allıklar sizi olduğundan daha canlı ve enerjik görünmenize yardımcı olacaktır. Bronzer kullanmak istediğinizde de kızıllık olan ürünleri tercih etmelisiniz. Ayrıca göz makyajlarında da koyu renkler tercih edilmeli. Gri, füme ve lacivert tonları sarı saç rengine sahip olanlara çok yakışmaktadır. Dudaklarınızda ise ıslak görünümlü likit rujları tercih edebilirsiniz.