Saç Simülasyonu Uygulaması Nedir?

Saç Simülasyonu, Saç Dövmesi, Saç Simülasyonu Nedir?

Saç Simülasyonu Uygulaması Nedir?

Saç dökülmesinden muzdaripseniz ya da saçlarınızın daha yoğun ve daha güzel görünmesini istiyorsanız; saç simülasyonu uygulaması ile uzun zamandır yaşadığınız kellik sorununuza etkili bir çözüm bulabilirsiniz.

Cerrahi olmayan bir kellik giderme yöntemi olan saç simülasyonu; kişinin saç kökleri ve kıl köklerinin taklit edilmesi mantığına dayanıyor. Tüm seanslar esnasında kişinin saç derisindeki kellik olan alanlara özel cihazlar eşliğinde epidermal mikropigmentasyon uygulaması yapılıyor.

Saç simülasyonunu, aslında kadınların kaşlarına yaptırdıkları kalıcı dövmelere benzetebiliriz. Ancak bu uygulama esnasında kullanılan boyalar ve cihazlar; tamamen kaş dövmesi sırasında tercih edilen cihaz ve boyalardan farklı olma özelliği taşıyor.

Saç simülasyonu ile saç ekimini de birbiriyle karıştırmamak gerekiyor. Tamamen cerrahi bir yöntem olan saç ekimi esnasında saçın belirli bölgelerine yeterince ekim yapılmadığında ortaya çıkan ara boşlukların doldurulması aşamasında daha çok simülasyona başvuruluyor. Kısacası saç ekimi ile saç simülasyonunun birbirini tamamlayıcı olduğunu ifade edebiliriz.

Saç Simülasyonu Uygulamaları Nasıl Yapılır?

  • Kozmetik kalıcı bir kamuflaj işlemi olan saç simülasyonu uygulamalarında cihaz yardımıyla özel boyalar; saç derisine minik saç efektleri şeklinde işleniyor.
  • Uygulamanın süresi 3 ile 5 saat arasında değişiklik gösteriyor. Seanslar esnasında kişinin acı ve ağrı çekmemesi adına anestik ürünler ile saç derisi uyuşturuluyor. Ardından da simülasyon şampuanı ile kişinin saçı ve baş bölgesi yıkanıyor.
  • Saç derisinin yıkanmasının hemen ardından saç simülasyon uzmanı, saç derisine minik efektler vermeye başlıyor.
  • Uygulamalar sonrasında baş bölgenizde hafif kızarmalar ile karşılaşmanız mümkün.
  • Uygulama bitiminden 5 gün sonra ise hayalinizdeki saçlara kavuşmuş oluyorsunuz. Ancak boyanın saça tam olarak oturması ve işlemden maksimum verim almanız için 21 gün beklemeniz gerekiyor.
Şayet daha önce saç ekimi yaptırmanıza rağmen sonuçtan memnun kalmadıysanız; yeterli miktarda saça sahip olmamanız özgüven eksikliği yaşamanıza neden oluyorsa, saçlarınızla ilgili bölgesel seyreklik ya da saç kıran vb. sorunlarınız varsa, daha önce saç ektirdiğiniz için saç derinizde iz kaldıysa bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Saç simülasyonu uygulamasının saç ekimine bir alternatif olmadığını da hatırlatmak istiyoruz. Saç simülasyonu; sadece saç ekiminin tamamlayıcısı olarak kabul edilebilir.

Saç simülasyonu uygulamasının ömrünün 3 yıl olduğunu söyleyebiliriz. Ancak cilt yapınıza göre bu süre daha da uzayabilir ya da kısalabilir. Özellikle yağlı ciltler söz konusu olduğunda işlemin kalıcılık ömrünün daha kısa olabileceğini belirtmek istiyoruz.

Saç Dövmesi

Saç Simülasyonu ve Saç dövmesi; tüm cilt tipi ve rengi ile birebir uyum gösteriyor. Saç derinize işlenen boyalar; zamanla tamamen sizin saç renginize dönüşüyor. Yani ister esmer olun ister kumral; ten renginiz ile uyumlu saçlara simülasyon uygulamaları sonrası sahip olabilirsiniz. Saç simülasyonu uygulamalarının kesinlikle bu konuda uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Bu yüzden daha iyi sonuç almak adına Royal Eğitim Kurumları’nı tercih edebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin

Detaylı bilgi için Saç Simülasyonu Eğitimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.