SEZONUN MAKYAJ TRENDLERİ NELER?

Yeni bir mevsimin gelişi pek çok kimseyi heyecanlandırmaktadır. Neden mi? Çünkü yeni mevsim yepyeni makyaj trendlerini beraberinde getirmekte. Daha önceki makyaj trendlerine benzemeyecek olan sonbahar makyajı, yeni renklerin ortaya çıkışı ve farklı makyaj sitilleri göz önüne çıkmakta.  Sezonun bitişi ile heyecan artmakta. 

Paster Farlar

Bu sezon içinde pastel far türleri her makyajda kullanılabilecek. Patel sarı, altın ışıltılı sarı far, açık mavi gibi far çeşitlerini şimdiden hazırlayın. Bu sezonda genellikle pastel farlar tek renk olarak kullanılmakta. Dumanlı göz makyajı bu sezon için de karşımıza hiç çıkmadı. 2018-2019 sonbahar makyaj trendlerinde, genel olarak temiz, taze ve genç makyaj trendleri popülerdir. Ayrıca gelin makyaj uygulamalarında da bu trendi uygulayabilirsiniz.

Cesur Eyeliner

Göz makyajı, 2018-2019 sonbahar makyajında biraz farklı. Eyeliner çizgileri özellikle oldukça farklıdır. Bilinen klasik eyelinerden ziyade daha iddialı ve uzun çizgiler ile karşılaşmaktayız. Eyeliner, hem alt dip kirpiklere hem de göz kapaklarının katlanma çizgilerine çekilerek, gözleri olduğundan büyük göstermeye yardımcı olmakta. Eyeliner hususunda kendinize çok güvenmiyor iseniz göz kalemi ile bu makyajı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Mat Ten Makyajı

2018-2019 sonbahar kış sezonunda parlak ten makyajı, yerini mat ten makyajına bırakmakta. Aydınlatıcı kullanımına devam edilerek, fondötenlerden genellikle mat bitişli olanlar tercih edilmeli. Kuru cilt tipi için tavsiye isteyenler; mat bitişli fondöteni uygulamadan önce makyaj bazı ile bol nemlendirici uygulamayı ihmal etmemeli.

Mat ten makyajı, sonbahar makyaj trendleri arasında yer alır. Bu kapsamda ihtiyaç duyacağımız şey iyi bir mat fondöten olacaktır. 

Kızıl Göz Makyajı

Göz makyajında metalik etki devam etmekte. Gümüş, altın ışıltılı farlar ve bakır tonları sık sık 2018- 2019 makyaj trendlerinde  karşımıza çıkmakta. Her cilt tonuna yakışan bakır ışıltılı farlar ile oldukça popüler bir görünüm elde edebilirsiniz.  Bu sezon alışverişinde bakır rengi göz farını mutlaka edinmelisiniz. 

Tek Far Makyajı

Farklı renklerin birbirlerinin içlerine geçtiği farları 2018 Sonbahar makyajında görmemekteyiz. Taze ve renkli göz makyajları bun yerini almaktadır. Bu makyaj trendlerinde sadece mavi renk kullanılmakta. Bu makyajı özellikle havalar sıcakken sık sık yapmalısınız.