YÜZÜ İNCE GÖSTEREN MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Herkesin sahip olduğu farklı yüz şekilleri bulunmaktadır. İnsanlar daima farklı bir yüze sahip olma isteği içindedir. Yuvarlak yüzlü olan insanların yüzünü ince göstermek için birkaç makyaj önerisi bulunmaktadır. Yüzünüzü ince gösteren makyaj nasıl yapılır? sorusunun işte cevabı.

Her zaman ince kaşlar yüzü olduğundan daha toplu göstermektedir. Bu kapsamda kaşınızın normal kalınlıkta olmasına ve kavisli olmasına özen göstermelisiniz.

Allık, elmacık kemiklerin üzerine sürmek ve fondöteni de elmacık kemiklerin alt bölümüne doğru sürmek yüzü olduğundan daha ince göstermektedir. Fakat allığı çok fazla abartmamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca allık renklerinde bronz tonları tercih etmeniz yüzünüzü öne çıkarmada daha etkilidir. Yüzün üst kısmından kulaklara doğru kontürden faydalanarak gölgelendirmelerle yapabilirsiniz.

Parlak renkleri çenenin orta bölümlerinde, kenarlarında da kotu renklerin kullanılması çene kısmını ince gösterilmesine yardımcı olur. Doğal olarak çene daha uzun gözüktüğünde yüzünüz de uzun görünecektir.

Saçlarda yapılan bazı hileler ile de yüzünüzü uzun gösterebilirsiniz.

Yüzünüzü Olduğundan İnce Gösterecek Saç Modelleri

Dalgalı saç modeli ile yüzünüzü olduğundan daha ince göstermenize yardımcı olur. Gölgeli saçlarda aynı zamanda yüzü ince göstermektedir. Bu kapsamda saçlarınıza gölge yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın ayırma işleminde ortadan değilde yandan yapabilirsiniz. Kakülleri düz ve kalın yapmak yüzü daha tombul göstereceğinden, yüzünü uzun göstermek isteyenler bu modellerden kaçınmalıdırlar.

Küt saçlarda aynı zamanda olduğundan daha kilolu görünmenizi sağlar. Bu nedenle küt saç kesiminden de kaçınılması gereklidir. Şayet uzun saçlara sahip iseniz saçlarımıza katlı kesim yapmak da yüzü uzun gösterecektir. Yüzü tombul gösteren çok düz saçlar bir başka nedendir. Yüzü asimetrik saçlar ise daha uzun gösterdiğinden düz saç yerine bu model tercih edilebilir.

Eğitimlerimiz Başladı!

Royal Eğitim Kurumlarında eğitimlerimiz başladı. Uygulamalı olarak öğrencilere yönelik makyaj, el ve ayak bakımı, estetisyenlik, masaj eğitimlerimiz devam etmekte. Sizlerde kurslarımıza hemen katılmak isterseniz ana sayfada yer alan formu doldurup bize göndermeniz yeterli olacaktır.