YÜZÜ YAŞLI GÖSTEREN MAKYAJ HATALARI

Bazı makyaj hataları, genç bir  cildi aniden on yıl geleceğe götürebilir. Her daim genç ve sağlıklı bir görünüm için bazı makyaj hatalarından kaçınmak gerek. Bunlar;

Fondöteni Çok Kalın Sürmek

Fondöteni kalın ve yoğun olarak sürmek sizi yaşından büyük gösteren hataların en başında gelir. Bundan ziyade hafif bir fondöten yada renkli bir nemlendirici tercih edilebilir. Uygulama sonrasında makyaj süngerinizle, kırışıklıklara denk gelen fazlalıklar dağıtılabilir. Pek çok makyaj uzmanı genç görünmek adına cildin duru haliyle gösterilmesi gerekliliğini vurgular. Daha az makyaj daha iyi görünüm kazandırır. Canlı bir görünüm, cilde uygulanan düzenli nemlendirici ve daha az makyaj ile yapılabilir.

Çok Açık Renkte Baz Kullanmak

Cilt renginden daha açık bir fondöten, ince çizgileri daha da belirginleştirir. Şayet çok açık bir cilt renginiz var ise yaş ilerledikçe daha sıcak tonları olan fondötenleri tercih etmelisiniz. Bu tercih sizin için daha iyi olacaktır. Fondöten olarak cilt renginizden bir veya iki ton koyu veya ışıltılı olanlar tercih edilmeli.

Gözaltı Morluklarına Koyu Kapatıcı Sürmek

Göz altımızdaki deri tabakası yaş ilerledikçe incelir. Bu nedenle ağır kapatıcılar sürüldüğünde göz altlarında daha fazla dikkat çekilmiş olur. Hafif  ve daha açık renkli kapatıcılar tercih edilmeli. Uygulama esnasında parmak ile değilde, fırça yardımı ile uygulanmalıdır. Kırışıklıklara parmak ile uygulama iyi gelmez. Fırça, kapatıcının daha iyi dağılmasını sağlar.

Tüm Yüzünüze Pudra Uygulamak

Pudra uygulaması, çene ve burun bölgesindeki parlak görünümü yatıştırmak adına oldukça kullanışlı bir üründür. Ancak tüm yüze uygulandığında kırışıklıkların ön plana çıkarılmasına sebep olur. Göz bölgesi, pudra sürmekten kaçınılması gereken yerdir.

Yanaklara Allık Sürmek

Yanaklara sürülen allık, sarkan bölgelere dikkati toplar. Bunun yerine yapılması gereken uygulama, elmacık kemiklerin üst noktasına sürmek olacaktır. Ayrıca burna yakın bölgelere allık uygulanmamalı. Elmacık kemiği kaplayacak büyüklükte bir fırça tercih edilmeli. Cilt renginiz de gül kurusu gibi daha doğal renkler yüzünüzü aydınlatır.

Kısa Sürede Yok Olan Ruj Sürmek

Dudak hatlarını daha net göstermek sizi dinç ve genç gösterecektir. Bundan dolayı, daha dayanıklı ruj kullanmalı hem de rengi de daha belli olan doğal dudak kalemleri kullanılmalı.